http://gregi.net Mon, 24 Apr 2017 10:01:58 +0000 sk-SK hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.4 Federico Albanese prvýkrát na Slovensku! http://gregi.net/clanky/federico-albanese-prvykrat-na-slovensku/ Mon, 24 Apr 2017 10:01:58 +0000 http://gregi.net/?p=240329 [ čítať viac ...]]]> Federico Albanese je klavirista a skladateľ, narodený v roku 1982 v Miláne a žijúci v Berlíne, známy pre svoje vzdušné a filmové melódie, v ktorých obdivuhodne spája vážnu a elektronickú hudbu, minimalizmus a pop.

Jeho snové a premyslené skladby majú blízko ku skladateľom ako Dustin O’Halloran, Nils Frahm, Michael Nyman a Olafur Arnalds, ale aj ku kapelám ako Mogwai a Durutti Column.

Federico Albanese spolupracoval v priebehu svojej výnimočnej kariéry aj s Ludovicom Einaudim.

Albaneseho hudbu použili módni návrhári ako Louis Vitton, Ermenegildo Zegna a Phillip Lim, vytvoril aj hudbu k filmom, napríklad pre „Shadow In the Distance“ režiséra Orlanda Boscha, ktorý bol v roku 2013 uvedený na filmovom festivale v Šanghaji.

V júli 2013 bol jedným z hostí prestížneho anglického open-air festivalu Womad. V júli 2017 bude hosťom Montreux  Jazz Festivalu.

Jeho debutový album „The Houseboat and the Moon“, ktorý vyšiel na značke Denovali, bol kritikou označený za „jeden z najkrajších albumov modernej vážnej hudby posledných rokov“.

Kritika a poslucháči veľmi dobre prijali aj jeho druhý album „The Blue Hour“, ktorý v minulom roku vyšiel v tradičnom vydavateľstve Berlino Classics v rámci edície súčasnej hudby „Neue Meister“.

Pred realizáciou týchto albumov spolupracoval s pesničkárkou Jessicou Einaudi na projekte La Blanche Alchimie.

V roku 2017 sa Federico Albanese vydal na európske turné, v rámci ktorého zavíta prvýkrát ak na Slovensko!

Vstup voľný až do naplnenia kapacity sála
5. júna 2017 – 19:00 hod.
Primaciálny palác, Bratislava

Zdroj: Taliansky kultúrny inštitút

]]>
CityFest Piešťany zverejňuje účinkujúcich, prvým sú Iné Kafe. http://gregi.net/clanky/cityfest-piestany-zverejnuje-ucinkujucich-prvym-su-ine-kafe/ Mon, 24 Apr 2017 09:59:12 +0000 http://gregi.net/?p=240325 [ čítať viac ...]]]> Mestský festival, ktorý je už tradične prvou letnou akciou v meste Piešťany, predstavil vizuál aktuálneho ročníka. Organizátori zároveň začali zverejňovať mená účinkujúcich. Prvým z nich je slovenská pop punková kapela Iné Kafe.

Formácia okolo frontmana Vratka Rohoňa pôsobí na scéne už od roku 1995 a stále je populárna nielen medzi tínedžermi. Na úspešné albumy zo začiatku kariéry nadviazali v posledných rokoch dvoma nahrávkami Právo na šťastie a Nevhodný typ.

S ním sa vydali na európske turné, ktoré bolo beznádejne vypredané. Iné Kafe vtedy okrem Slovenska a Českej republiky hrali aj v Poľsku, Srbsku, na Ukrajine, v Írsku a Veľkej Británii. Vlani ich mohli fanúšikovia vidieť v kluboch po celom Slovensku a pridali aj vianočnú tour.

Na piešťanskom CityFeste odohrajú v piatok 26. mája jeden zo svojich prvých tohtoročných koncertov na veľkom pódiu. CityFest sa uskutoční na Námestí slobody počas posledného májového víkendu. Organizátori, ktorými sú B&R Group a Agentúra Crea v spolupráci s Mestom Piešťany opäť premenia centrum na festivalový areál, v ktorom sa predstaví množstvo kapiel a interpretov. Ich mená budú postupne zverejňovať aj prostredníctvom Instagramu.

FB Udalosť: https://www.facebook.com/events/1523237417710628/
Facebook: https://www.facebook.com/cityfest.sk/
https://www.instagram.com/cityfestpiestany.sk/

Zdroj: CityFest

]]>
DRUMFEST SLOVAKIA – FESTIVAL PLNÝ BUBNOV. http://gregi.net/clanky/drumfest-slovakia-festival-plny-bubnov/ Mon, 24 Apr 2017 09:55:31 +0000 http://gregi.net/?p=240320 [ čítať viac ...]]]> Festival s bubeníkmi v hlavnej úlohe sa udeje 20. mája v Pezinku. Zahrá na ňom jeden z najkreatívnejších bubeníkov planéty Benny Greb (Nemecko). Po jeho tohtoročných koncertných zastávkach v Tel Avive a New Yorku zavíta aj na Slovensko. Vystúpenie tohto špičkového umelca bude vyvrcholením nového originálneho festivalu v Pezinku DRUMFEST SLOVAKIA.

Ako by to bolo, keby na prvom ročníku festivalu s týmto názvom neúčinkoval najznámejší slovenský bubeník Martin Valihora? Na pódiách ste ho mohli zažiť s množstvom hudobníkov rôznych žánrov. Jeho sólo vystúpenia nie sú časté, takže sa môžeme tešiť na niečo špeciálne.

Českú scénu zastupuje mladý talentovaný hráč na bicie nástroje a hudobný skladateľ Dali Mraz.  Napriek svojmu nízkemu veku má za sebou množstvo zaujímavých spoluprác so zahraničnými bubeníkmi a ďalších muzikantmi.

Okrem uvedených troch bubnových perfomance sú pripravené aj workshopy. Latinskoamerické rytmy nám priblíži perkusionista Eddy Portella, pôvodom z Peru. Hru na originálnom rytmicko melodickom nástroji WoodPack predvedú Boris Čellár a Michal Fedor.

Počas celého dňa bude v priestoroch Domu kultúry v Pezinku prebiehať výstava bicích nástrojov a činelov od renomovaných značiek.

Ako nás informoval autor projektu a hlavný organizátor festivalu Petter Bittner z Občianskeho združenia P. R. D. /Pezinské rozprávkové divadlo/, festival nie je určený iba bubeníkom – svoje si na ňom nájde každý milovník rytmickej hudby. Pre návštevníkov sú prichystané viaceré prekvapenia. Súčasťou programu je aj špeciálna spomienka na bubenícku legendu Ďura Černého z Tublatanky, ktorý už bohužiaľ nie je medzi nami.

Informácie o programe, vstupenkách nájdete zatiaľ na facebookovej stránke, udalosti DRUMFEST SLOVAKIA a na http://feelme.sk/drumfest-slovakia. Predpredaj vstupeniek je zabezpečený prostredníctvom siete ticketportal.

Predpredaj vstupeniek: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=23262&iframehttps://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=23262&iframe

Zdroj: DRUMFEST SLOVAKIA

]]>
Dokument DIERA V HLAVE uvidia diváci festivalov Crossing Europe a goEast. http://gregi.net/clanky/dokument-diera-v-hlave-uvidia-divaci-festivalov-crossing-europe-a-goeast/ Mon, 24 Apr 2017 09:52:37 +0000 http://gregi.net/?p=240315 [ čítať viac ...]]]> Najnovší dokument režiséra Roberta Kirchhoffa Diera v hlave uvedú do konca apríla dva prestížne festivaly, ktoré sa v Rakúsku a Nemecku sústreďujú na spoločensko-politické otázky, sociálne problémy a dávajú priestor autorskému európskemu filmu.

Na festivale Crossing Europe v Linzi figuruje v súťažnej sekcii dokumentárnych filmov, na goEast vo Wiesbadene ho premietnu v sekcii Oppose Othering!. V týchto dňoch film uvádza plzeňské Finále v súťažnej sekcii dokumentárnych filmov. Zároveň môžu film vidieť aj diváci v slovenských kinách a v júni  v Košiciach na Art Film Feste.

Sme radi, že má o film záujem aj zahraničie, zvlášť, keď ide o takto zamerané festivaly, ktoré majú potenciál prilákať divákov, ktorých takéto témy zaujímajú. Je vždy prínosné, ak je režisér prítomný na premietaní aj osobne, pripravený reagovať na otázky z publika. Diskusie dávajú filmu pridanú hodnotu.“ povedala producentka filmu Barbara Janišová Feglová zo spoločnosti HITCHHIKER Cinema.

Film mal na Slovensku premiéru 7. marca 2017 na Medzinárodnom festivale filmových klubov Febiofest v Bratislave, do distribúcie vstúpil 30. marca tohto roku. Dokument už mali možnosť vidieť aj návštevníci medzinárodných filmových festivalov v Jihlave, Lipsku, Thessalonikách, Terste a na Jednom svete v Čechách.

CROSSING EUROPE Film Festival Linz sa začne 25. apríla a potrvá do 30. apríla 2017. Film Diera v hlave je na programe dvakrát – v stredu 26. a vo štvrtok 27. apríla. V súťažnej sekcii dokumentárnych filmov sa na 14. ročníku festivalu bude uchádzať o cenu za najlepší dokumentárny film. Festival sa venuje súčasným a sociálno-politickým autorským filmom európskych tvorcov. Tohto roku ponúkne približne 160 hraných a dokumentárnych filmov. Média ho označujú ako „rakúsku obývačku s európskym filmom“. Kirchhoff si pred štyrmi rokmi odniesol z Linzu cenu CROSSING EUROPE Social Awareness Award – Special Mention za film Kauza Cervanová, v roku 2004 uviedol festival v sekcii Closer View jeho snímku Hej Slováci!.

O niečo starší festival goEast, ktorý sa profiluje ako festival stredo a východoeurópskych filmov sa vo Wiesbadene začne 26. apríla a potrvá do 2. mája tohto roku. Dokument Diera v hlave premietnu raz, 29. apríla, v rámci sekcie Oppose Othering!. V centre pozornosti prehliadky sú spoločensko-politické otázky. V priebehu týždňa si návštevníci môžu vybrať z ponuky približne 140 celovečerných, dokumentárnych a krátkych filmov.

Do konca apríla sa film bude premietať ešte v Bratislave, Spišskej Novej Vsi, Šali, Revúcej, vo Vrábloch a v máji v Nových Zámkoch a Kežmarku. Do slovenských kín dokument Diera v hlave prináša Asociácia slovenských filmových klubov. 

Robert Kirchhoff svojím najnovším filmom opäť dokazuje že sa nebojí zložitých tém. Takmer trinásť rokov sa venoval skúmaniu holokaustu Rómov a Sinti počas druhej svetovej vojny v Európe. Pátral po svedkoch a ľuďoch, ktorí túto hrôzu prežili, zaujímali ho aj ich blízki, komunikoval s aktivistami či novinármi, ktorí sú s témou prenasledovania Rómov spojení. Ako sám tvrdí, to najhoršie, čo by sme mohli urobiť, je zabudnúť.

Producentom filmu je spoločnosť HITCHHIKER Cinema, koproducentmi sú Česká televízia, Rozhlas a televízia Slovenska a atelier.doc. Film vznikol vďaka podpore Audiovizuálneho fondu, Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, Vyšehradského fondu a Bratislavského samosprávneho kraja.

www.aholeintheheadfilm.com
www.facebook.com/dieravhlave

Zdroj: Zuzana Golianová

]]>
MIRIAM BAYLE oslaví 25 let na scéně koncerty “Pocta Elle”. http://gregi.net/clanky/miriam-bayle-oslavi-25-let-na-scene-koncerty-pocta-elle/ Mon, 24 Apr 2017 08:31:55 +0000 http://gregi.net/?p=240311 [ čítať viac ...]]]> Miriam Bayle, označována za “královnu scatu”, slaví tento rok 25 let na jazzové scéně koncerty “Pocta Elle” (100. výročí narození Elly Fitzgerald). Právě scat neboli vokální improvizace tyto dvě dámy spojuje.

“Ella Fitzgerald mne v mých sedmnácti letech ovlivnila natolik, že jsem se už od scatu nehnula. Na koncertech si ráda zascatuju i s diváky, mám ráda kontakt. Nepotřebuji vyprodávat haly, pro mne je nejdůležitější být s posluchači v kontaktu a je mi jedno, kolik jich v sále sedí. Hlavně, když lidé odchází z mých koncertů s úsměvem a baví nás to společně.“

Dnes je Miriam Bayle špičkou v oboru a je naši největší hvězdou v ženské vokální improvizaci.

Dva velké koncerty “Pocta Elle” budou 11. 5. v divadle Semafor, kde vystoupí hosté Felix Slováček jr., kytarista Viktor Jerman a vokální trio – Karolina Stasiaková, Karolína Fišerová, Lenka Švestková a 14. 11. v La Fabrice, kde Miriam oslaví svých 25 let na jazzové scéně s hosty Ilonou Csákovou, Leonou Machálkovou, Kvartetem Apollon, Viktorem Jermanem a Karlem Voříškem, který bude večer uvádět. Na obou koncertech ji doprovodí špičkoví jazzmani Stanislav Mácha na klavír, Jaromír Honzák na kontrabas a Daniel Šoltis na bicí.

Miriam Bayle si za 25 let kariéry získala velké uznání nejenom u nás, ale i v zahraničí a vysloužila si taková označení  jako:

“královnu scatu”

“středoevropská jazzová hvězda první velikosti” – Týden, T. Polívka

“nejlepší jazzový vokál v Praze – Muzikus, V. Kouřil

“Miriam ukázala jasně najevo, kdo je tady královnou a proč jí tento titul právem přísluší”

“Klenot, kterého bychom si měli vážit.“ – JazzFestBrno 2015, E. Hajtmánek

“ve scatových polohách je opravdovým fenoménem” – Harmonie, P. Konrádová

“strhující umění scatu”

“nekompromisně swingující styl”

MIRIAM BAYLE (1975) –  jazzová zpěvačka, skladatelka, aranžérka je původem z Liptovského Mikuláše a v Čechách žije od roku 2000. Je vyhledávanou lektorkou a hlasovou poradkyní v nahrávacích studiích a divadlech. Dlouhodobě spolupracovala s divadlem Farma v jeskyni jako autorka či aranžérka scénické hudby. Představení “Sonety temné lásky” bylo v roce 2002 nominováno na cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci a hudbu.

Pravidelně vystupuje na našich nejvýznamnějších festivalech Jazz Fest Brno, Bohemia Jazz Fest, Vsetínský jazzový festival, Jazz na Hradě, Jazz Polička a dalších. V zahraničí byla pozvána na London Jazz Fest, Jazz Fest Athény, dále do Finska, Jižní Koreje, Litvy, Polska, Švédska, Francie, Irska, Německa a samozřejmě na její rodné Slovensko na Jazz Fest Liptovský Mikuláš, Jazz Fest Vráble, Jazz Prešov.

Miriam vyučuje jazzovou vokální interpretaci na Pražské konzervatoři a vede workshopy “SCAT! s Miriam Bayle”. Přivedla k jazzu mnoho nových posluchačů. Je velice oblíbenou zpěvačkou, ale i bavičkou díky jejímu smyslu pro humor.

Miriam Bayle krom Pocty Elle připravuje nové autorské CD.

 

Zdroj: Katka Soukupová, manažerka 

]]>
VEGANI NAHRÁLI SONG PROTI KOŽEŠINOVÝM FARMÁM. http://gregi.net/clanky/vegani-nahrali-song-proti-kozesinovym-farmam/ Mon, 24 Apr 2017 08:27:23 +0000 http://gregi.net/?p=240308 Před pár dny se v Barrandov Music Sound Studiu nahrával song, který má podpořit právě probíhající kampaň proti kožešinovým farmám. S tímto nápadem přišel Lukáš Vincour, bubeník Pipes&Pints a propagátor veganství. 

Oslovil producenta, kytaristu Yardu Helešice a poté se přizvali aktivisté za práva zvířat, jejichž hlas chce být slyšen.

Skladba byla nahraná na první pokus a na kytaru si zde zahrál sám Yarda, který tyto aktivity vítá a podporuje. „Nešlo nám o vytvoření uměleckého díla, ale o zviditelnění této kampaně, která doufám dopadne ve prospěch zvířat“, dodává Vincour.

Zdroj: PR

]]>
DIVOKEJ BILL spouští vlnu Tsunami! http://gregi.net/clanky/divokej-bill-spousti-vlnu-tsunami/ Mon, 24 Apr 2017 08:24:53 +0000 http://gregi.net/?p=240303 [ čítať viac ...]]]> Čtyřleté čekání na novou, v pořadí sedmou řadovku Divokýho Billa se chýlí ke konci! Album s názvem Tsunami vyjde digitálně a na CD v pátek 5. května, následně pak – vůbec poprvé v historii kapely – také na LP!

Po loňském, stejnojmenném singlu si z něj můžete však už dnes dát další ochutnávku – singl Kořala, který je nyní exkluzivně v prodeji na Supraphonline.cz. Některé z nových písní představí kapela exkluzivně 3. 5. od 17:00 na in-store koncertě v prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17, Praha 1, kde bude album také přednostně v prodeji. Leccos z novinky pak samozřejmě zazní i na nadcházejícím turné. To startuje 25. května v Plzni, čítá celkem 23 zastávek napříč republikou a kapela ho zakončí 2. září v domovských Úvalech.

„Písničky jsme jako vždy sbírali delší dobu, některé vznikly v mezidobí od poslední desky zbrusu nově, jiné byly rozpracované již řadu let a čekaly na ztvárnění. Taky jsme dorazili nějaké nápady, co se nevešly na předešlou desku. Pomalé i rychlé, vážné i veselé, je to tak půl na půl,“ komentuje vznik a charakter novinky frontman Divokýho Billa Vašek Bláha.

K tvůrčímu procesu pak dodává: „Tvoříme tak, že se přinese nápad a ve zkušebně se přemílá a přemýšlí, jak ho zpracovat. Kvůli rozmanitosti jsme pár pecek taky dotvořili až ve studiu. Snažili jsme se, jak experimentovat, tak zachytit náš klasický syrový zvuk. Do celkového zvuku, aranží a vlastně všeho také velkou měrou zasáhl náš producent Pavel Karlík ze studia Sono, se kterým děláme už třetí studiovou desku.“

Tucetových písní natáčeli Billové během prvních měsíců letošního roku a autorsky se na nich nejvíce podíleli Vašek Bláha a Roman Procházka. Celkové aranže jsou pak jako vždy společným dílem celé kapely a – jak zmiňuje – Vašek Bláha výše, velkou měrou přispěl také producent Pavel Karlík. Kromě obvyklého nástrojového složení se navíc můžeme těšit v některých písních i na foukací harmoniku v podání banjisty Jacka, Jurdův kontrabas nebo na smyčcové pasáže, které má na svědomí Apollon Quartet a zaslechnete i syntetické zvuky.

„Tematicky je deska taková ‘Billovská klasika’, tedy všehochuť, texty jsou o svobodě, kamarádství, lásce, hodně radosti, trochu splínu, ale také o mejdanech a životě s kapelou, Nechybí ani naše oblíbené námořnické téma. Právě námořnická píseň, jmenuje se Naděje, v sobě skrývá i hodně zajímavý příběh, když si každou sloku napsal na míru jeden z nás, a taky si ji na desce zazpíval, „ dodává Bláha.

„Další zajímavostí je určitě píseň Země draků. Vznikla na popud našeho kamaráda grafika a spisovatele Jana Bodrova, který nás poprosil o písničku ke své krásné fantasy knize. Vycházet bude letos a je rozhodně na co se těšit,“ doplňuje Roman Procházka.

Jak už se stalo u Divokýho Billa dobrým zvykem, mohou se fanoušci těšit i na zajímavý booklet skrývající nejednu vychytávku. Máme připravenou takovou ‘hru’ pro fanoušky, kteří si koupí jak klasické CD, tak i naše vůbec první LP, které se chystáme vydat ke startu turné.  Myslíme, že na to přijdou sami, ale samozřejmě vše kolem této ‘hry’ budeme postupně odtajňovat, jakmile bude deska venku prostřednictvím našich webových stránek a nebo Facebooku,“ naznačuje Procházka.

K samotnému vydání alba na LP pak říká producent Pavel Karlík: Vinyl prožívá recesi, dříve taková šance nebyla. Navíc velká deska zní trochu jinak než CD nebo mp3 a má i své výtvarné stránky. Mp3 nemůžete držet v ruce, nemá obal s fotografiemi, nemá žádnou vůni atd. LP je důstojný umělecký předmět, ve kterém je navíc uložena hudba.“

Vinyl Tsunami bude k dispozici na nadcházejícím turné, kde fanoušci uslyší kromě již z předchozích koncertů známých pecek Tsunami, Kořala, Vodrhovačka a Utrejch také několik dalších novinek. „Nových věcí bychom chtěli hrát co nejvíce, na všechny však asi nedojde, ale tak polovinu desky určitě představíme i naživo, to je vždy výzva, která nás baví,“ komentuje to Bláha. Kompletní rozpis koncertů najdete na webu kapely zde: www.divokejbill.cz nebo níže. 

Divokej Bill Lobkowicz Tour 2017

 

25. 5. 2017

Plzeň Amfiteátr Plaza   1. 7. 2017 Klatovy kemp Lázně
27. 5. 2017 Hlinsko Pivovar Rychtář 12. 7. 2017 Brno hrad Špilberk
  2. 6. 2017 Česká Lípa Letiště Česká Lípa 14. 7. 2017 Výrava Letní parket Výrava
  3. 6. 2017 Příbram letní kino 15. 7. 2017 Zruč nad Sázavou Zručský dvůr
  9. 6. 2017 Rožnov pod Radhoštěm venkovní koupaliště 22. 7. 2017 Holkov Letní parket Holkov
10. 6. 2017 Olomouc Korunní Pevnůstka 28. 7. 2017 Loket amfiteátr Loket
16. 6. 2017 Litvínov areál Loučky 29. 7. 2017 Písek letní kino
17. 6. 2017 Choceň park Peliny 18. 8. 2017 Ostrava Pod Vysokou pecí
23. 6. 2017 Uherské Hradiště Studentské náměstí 19. 8. 2017 Strmilov sportovní areál
24. 6. 2017 Tvrdonice přírodní areál 25. 8. 2017 Jablonec nad Nisou Eurocentrum/letní scéna
27. 6. 2017 Praha Žluté lázně   2. 9. 2017 Úvaly atletický ovál
30. 6. 2017 Třebíč Podzámecká Niva      

Zdroj: SUPRAPHON a.s.

]]>
Lucia Šoralová & La Alma Stara láska Nerez a vy http://gregi.net/podujatia/lucia-soralova-la-alma-stara-laska-nerez-a-vy-4/ Sun, 23 Apr 2017 22:00:22 +0000 http://gregi.net/?p=237837

]]>
Východňarska Zábava http://gregi.net/podujatia/vychodnarska-zabava-2/ Sat, 22 Apr 2017 21:30:22 +0000 http://gregi.net/?p=240074 Zaše tu mame VYCHODŇARSKU ZABAVU. Už 22.04.2017 še možece prisc zabavic do ELAMu. Naše ľudovečky nam zahra DJ Špakovsky. Ta že žadne domu, ale zatancovac a zabavic še do Elam Klubu.
A dzivky do 22:00 maju VSTUP ZADARMO.

]]>
Leporelo_FM Tour – 10 rokov v “efemku“ http://gregi.net/podujatia/leporelo_fm-tour-10-rokov-v-efemku-6/ Fri, 21 Apr 2017 22:00:46 +0000 http://gregi.net/?p=238723

]]>
Indie Hits http://gregi.net/podujatia/indie-hits-15/ Fri, 21 Apr 2017 22:00:36 +0000 http://gregi.net/?p=240216

]]>
Phonogroove in FLAME http://gregi.net/podujatia/phonogroove-in-flame/ Sat, 22 Apr 2017 00:00:00 +0000 http://gregi.net/?p=240289 Funk-Rocková zostava.
Nikdy nekončiaci jam, fúzia funku, rocku a piatich hudobníkov, ktorých spája jedno – groove.

https://www.facebook.com/phonogroove/

Vstup: 3 eur
Rezervácia miesta: +421 948 148 948

]]>
Veronikina izba na doskách MDPOH. http://gregi.net/clanky/veronikina-izba-na-doskach-mdpoh/ Fri, 21 Apr 2017 07:04:48 +0000 http://gregi.net/?p=239196 [ čítať viac ...]]]> Mestské divadlo Pavla Orságha Hviezdoslava  uvedie 25.4.2017 na svojich doskách premiéru  trileru Veronikina izba z pera slávneho autora Stepfordských paničiek či klasiky Rosemary má dieťatko Ira Levina.

Príbeh plný napätia a ťažko rozpoznateľných hraníc (na hranici) medzi snom a realitou zavedie diváka do honosnej usadlosti Brabissantových. Tu sa ocitne mladý pár Susan a Larry, ktorých sem privedú manželia Mackeyovi, správcovia domu. Mackeyovi tvrdia, že Susan je neskutočne podobná Veronike, niekoľko rokov mŕtvej dcére ich zamestnávateľov, a chcú, aby sa za ňu vydávala. Skeptický Larry ju od podivného návrhu odhovára, no Suzan ho prijíma a na jedno popoludnie sa premieňa na Veroniku – mŕtvu dcéru majiteľov domu. A mrazivý príbeh sa môže začať. Otázkou je, čo sa v skutočnosti stalo za dverami Veronikinej izby? Vrátil sa príbeh v čase do roku 1975,  keď Veronika ešte žila, alebo to bola len číra fantázia? Existuje Suzan, či bola len zosobnením predstáv umierajúcej Veronikinej sestry Cecílie? Je to krutý vtip či temná skutočnosť? Odpoveď je na divákovi, o čom svedčia aj nejasné mená hlavných postáv.

Predstavenie  vzniká pod režisérskou taktovkou Michala Vajdičku, v hlavných úlohách účinkujú Henrieta Mičkovicová, Peter Šimun, Dominika Kavaschová a Daniel Fischer. MDPOH inscenáciu uvádza v slovenskej premiére.

Zdroj: DPOH mestské divadlo

]]>
Narodeninový víkend v UHU. http://gregi.net/clanky/narodeninovy-vikend-v-uhu/ Fri, 21 Apr 2017 07:02:09 +0000 http://gregi.net/?p=240277 UHU Club na „Šafku“ oslavuje trojročnicu a keďže osláv nie je nikdy dosť, tak sa v tomto duchu ponesie rovno celý víkend. Piatkový žúr 3 Years of UHU Club odvrtia skúsení borci dj Cole & Hades. V sobotu sa na evente Turn Up za mix postaví dj Setondji.

3 Years of UHU Club
21. 4. 2017 (piatok)
Start: 21:00
Djs: COLE, HADES
Entry: 3 EUR
https://www.facebook.com/events/1860297270918297

Turn Up
22. 4. 2017 (sobota)
Start: 21:00
Djs: SETONDJI
Entry: 3 EUR
https://www.facebook.com/events/1275685765853293/

Zdroj: UHU

]]>
12. ročník NU DANCE FEST prinesie 12 predstavení s umelcami z celého sveta. http://gregi.net/clanky/12-rocnik-nu-dance-fest-prinesie-12-predstaveni-s-umelcami-z-celeho-sveta/ Fri, 21 Apr 2017 06:07:21 +0000 http://gregi.net/?p=240273 [ čítať viac ...]]]> NU DANCE FEST 2017 prichádza neobvykle v apríli, o pol roka skôr, než doterajších 11 ročníkov.

12. ročník prinesie od 22. do 29. apríla 12 predstavení, zúčastní sa ho viac ako 30 umelcov z 9 krajín Európy a USA. Okrem hlavného programu sa uskutočnia dva workshopy a projekcia filmu Mr. Gaga o svetoznámom izraelskom choreografovi Ohadovi Naharinovi.

Festival otvorí predstavenie Hommage a 2M ako pocta dvom významným umelcom, ktorí nás nedávno opustili – Milanovi Adamčiakovi a Michalovi Moravčíkovi. Grafická partitúra Diamondance bude uvedená vo forme hry otvorenej aj pre širokú verejnosť v spolupráci s Dobrým trhom na Jakubovom námestí. Medzinárodný deň tanca, 29. apríl, sa Nu Dance Fest po 8 dňoch uzavrie participatívnym performance Konflikt a choreografia Dany Caspersen, bývalej sólistky Wiliam Forsythe Company a večerným predstavením Let Me Die In My Footstpes brazílskeho choreografa Renana Martinsa, ktoré patrí k najlepším dielam posledných sezón česko-slovenského súčasného tanca. 

Prvý festivalový deň je zaradená premiéra rakúsko-švajčiarsko-slovenského predstavenia STORIES OF BE-COMING _ Pátranie po prvom pohybe, ktoré si kladie náročné otázky: Kde sa ľudský život naozaj začína? Pri narodení? S vývinom mozgu? Obvykle hovoríme o ľudskom jedincovi po 8 týždni po oplodnení. Ale čo sa deje predtým? Od bodu „nula“, od počatia?

Nedeľa patrí významnej talianskej choreografke Silvii Gribaudi, ktorá svojim špecifickým humorom búra klasický obraz tanečného diela, otvára fragmentovaný dialóg medzi ideálnym a reálnym, nedostatkami a dokonalosťou, dekadenciou a nátlakom, podávajúc virtuozitu v komickom obale – odhaľuje škaredosť ako nevyhnutnú podmienku prijatia krásy mimo stereotypov.

O pondelkovom predstavení YOU ARE HERE napísala Marta Falvey Sovová z portál tanecniaktuality.cz

  „ … je predstavenie, ktoré ovláda čas aj priestor a s veľkou odvahou  búra hranice medzi divákom a účinkujúcim. Nie je to obyčajné predstavenie, je to stav mysle i neopakovateľný zážitok, ktorý je dobré objaviť a naplno ho prežiť.“

Tzn. „izraelský večer“ bude 25.4. v A4 tvoriť predstavenie a projekcia filmu. Film MR. GAGA o Ohadavi Naharin, umeleckom riaditeľovi Batsheva Dance Company, ktorý je považovaný za jedného z najvýznamnejších choreografov na svete, uvidíme exkluzívne prvýkrát v Bratislave. Po ňom nasleduje predstavenie izraelského choreografa Nadara Rosana Dogtown  – medzinárodné divadelno-tanečné predstavenie, v ktorom sa dvaja muži stretnú a skúmajú, čo je dovolené, Koľko slobody naozaj máme? 

Predstavenie vzniklo v choreografii renomovaného izraelského choregrafa v spolupráci s českými umelcami pre 5. ročník festivalu Prague Pride 2015. Roman Zotov bol za intepretáciu nominovaný na cenu Tanečník roka 2016 ČR.

Folklórny tanec je dnes často synonymom tradície a kultúrneho dedičstva, teda histórie. 26.4. v stredajšej inscenácii Potmehúd sa tanečníci snažia znovuobjaviť a rehabilitovať tento prapôvodný umelecký prejav, zbaviť ho muzeálnych nánosov a nanovo prežiť silu prirodzenej neumeleckej performatívnosti. Vytvárajú vlastný originálny folklór.

Dve predstavenia uvidia diváci NU DANCE FEST-u aj v rámci „nemeckého večera“ – Staying Alive a LARA. 

Zatiaľ posledné dielo choreografky Jasny L.Vinovrski Staying Alive s nadhľadom a výnimočných humorom reflektuje otázky hierarchie a kontroly súvisiace s migráciou ľudských a ne-ľudských entít. Pýta sa, ako bola justícia, ktorá má jednu z kľúčových rolí v kontrole procesov migrácie, ovplyvnená rôznymi názormi, informáciami, vedomosťami súvisacimi s migráciou.

LARA sa necháva inšpirovať rozpixelovanými pohybovými vzorcami raných počítačových hier , pre výskum digitálne menenej fyzikality. Mirjam Sögner transformuje neprirodzené kvality a obrazové chyby digitálnych avatarov do jej vlastného tela, tvoriac tajomný, osobitý hybrid. Imitujúc imitáciu, vytvára telo zdanlivo uväznené v digitálnom svete . Tak, ako idú ruka v ruke naša digitálna a fyzická realita, tak toto sólo ponúka telesnú odpoveď na naše zmeny.

Piatkový dvojvečer s dvomi odlišnými prístupmi&atmosférami&vyzneniami. Na jednej strane je subtílna konverzácia medzi choreografiou Evy Klimáčkovej OUVRIR LE TEMPS  (the perception of), pohľadom výtvarneho umelca Laurenta Goldringa a básňami Ghérasima a vedľa toho bujará kritika neoliberálneho systému v predstavení Petry Fornayovej Opernball.

Posledné festivalové predstavenie LET ME DIE IN MY FOOTSTEPS je považované za jedno najlepších z uplynulých česko-slovenských sezón.

V inscenácii sa štvorica tanečníkov ocitá v kríze, ktorá je východiskovým bodom rozporuplnej cesty konfliktov a riešení. Jemne nostalgická, naživo vytváraná zvuková krajina Gaspera Piana ostro kontrastuje s vysilujúcou živelnosťou tanečníkov. Renan Martins de Oliviera vytvoril tanečné predstavenie, v ktorom pohybový slovník vzniká z nutnosti dotýkať sa a byť spolu.

Celý program nájdete na stránke festivalu: www.nudancefest.sk
Pridajte si nás na facebooku: https://www.facebook.com/events/100695903798402/

Zdroj: NU DANCE FEST 2017

]]>
PETER CMORÍK BAND http://gregi.net/podujatia/peter-cmorik-band/ Thu, 20 Apr 2017 22:00:56 +0000 http://gregi.net/?p=237923

]]>
Leporelo_FM Tour – 10 rokov v “efemku“ http://gregi.net/podujatia/leporelo_fm-tour-10-rokov-v-efemku-5/ Thu, 20 Apr 2017 22:00:54 +0000 http://gregi.net/?p=238720

]]>
STANDA http://gregi.net/podujatia/standa-5/ Thu, 20 Apr 2017 22:00:17 +0000 http://gregi.net/?p=240110

]]>
Intensity http://gregi.net/podujatia/intensity/ Thu, 20 Apr 2017 22:00:12 +0000 http://gregi.net/?p=240085

]]>
EKOROK S NESTLÉ 2017 http://gregi.net/podujatia/ekorok-s-nestle-2017/ Thu, 20 Apr 2017 22:00:00 +0000 http://gregi.net/?p=240100 Program na Námestí slobody v čase od 9.30 do 12:00 hod.:
9:30 začiatok prezentácie aktivít ZŠ v stánkoch
9:40 slávnostné otvorenie
9:50 – 11:30 kultúrny program ZŠ, MŠ a hostí
11:30 – 12:00 záverečné vyhodnotenie a ocenenie, záver

]]>
VÝCHODŇARSKA ZÁBAVA už v sobotu 22.4. v klube Elam! http://gregi.net/clanky/vychodnarska-zabava-uz-v-sobotu-22-4-v-klube-elam/ Thu, 20 Apr 2017 18:00:48 +0000 http://gregi.net/?p=240283 [ čítať viac ...]]]>
Dzifčata vyščiric zubky a oblesc šumne lachy, chlopy vybigľovac ancug a najsc sebe dajaku dzifku. A prijdzice do Elamu ukazac, jak še znaju bavic vychodňare. Taže znace dze mace prijsc v sobotu 22.4.

 Tradičná Vychodňarska zabava ako sa patrí. V podaní našich dvoch skvelých DJs Špakowského, ktorý ponúkne tie najlepšie vychodňarske pesničky ale aj množstvo súčasnej hudby, samozrejme namiešané v tom správnom pomere.
Vychodňarska zabava je vždy zárukou obrovskej dávky dobrej nálady a neopakovateľnej zábavy. Preto nezmeškajte ani toto jej vydanie a príďte v sobotu 22.4 o 21:00 do Elamu ukázať, či ste praví vychodňare. A naučiť nás ostatných, čo bývame bližšie k Bratislave, ako sa treba baviť… Dzifky, do 22:00 máte vstup zdarma.

VÝCHODŇARSKA ZÁBAVA – Sobota 22.4.2017
ELAM klub (Internáty Mladosť, Staré Grunty 53 Bratislava)
Start/End: 21:00/5:00 Vstup: 2€ , Dámy zdarma do 22:00 hod.

FB event: https://www.facebook.com/events/1362974613819628/
Elam page: https://www.facebook.com/elamklub/

Zdroj: Elam klub / Ján Vlk – Dreamwolf
Foto: Ján Vlk – Dreamwolf

]]>
Sziget festival privíta aj energických Macklemore & Ryan Lewis, Biffy Clyro aj speváčku Birdy. http://gregi.net/clanky/sziget-festival-privita-aj-energickych-macklemore-ryan-lewis-biffy-clyro-aj-spevacku-birdy/ Thu, 20 Apr 2017 11:28:56 +0000 http://gregi.net/?p=240260 [ čítať viac ...]]]> Organizátori Sziget festivalu pripravujú pre fanúšikov naozaj skvelý program, do ktorého stále pribúdajú nové hviezdy. Fanúšikovia sa popri P!nk, Kasabian, Jamie Cullum, Wiz Khalifa, Major Lazer, PJ Harvey, alt-J, môžu už tešiť aj na koncerty interpretov ako Macklemore & Ryan Lewis, Biffy Clyro, Birdy, ale aj lákavé mená ako Breaking Benjamin, Tycho, Don Diablo, Marteria, Allah-Las, BakermatHVOB. Aktuálny program nájdete na www.szigetfestival.sk.

Pre slovenských fanúšikov pripravili organizátori Szigetu v spolupráci s Rádiom_FM festivalový warm up. Už v utorok, 25. apríla, sa v koncertnej súťaži Jednou ranou na Sziget stretnú kapely Papyllon a Dave Brannigan. Na utorkové koncerty v Slovenskom rozhlase je vstup zdarma.

Macklemore & Ryan Lewis patria medzi najoslavovanejšie hviezdy na súčasnej hip-hopovej mape USA. Milióny fanúšikov po celom svete očarila dvojica, ktorá spolu funguje už deviaty rok. Raper Macklemore a dídžej a producent Ryan Lewis na Szigete vystúpili už v roku 2014 a o ich koncerte sa ešte dlho rozprávalo. Aj tento rok bude ich vystúpenie určite patriť medzi topy jubilejného 25. ročníka.

Škótska trojica Biffy Clyro si Szigeťanov získala už v roku 2013, teraz sa na Ostrov slobody vracajú s aktuálnym albumom Ellipsis, ktorý vyšiel minulý rok. Na tohtoročnom Szigete rockeri určite zahrajú aj hity z predchádzajúcich albumov.

Anglická hudobníčka a speváčka Birdy má síce len 20 rokov, ale nepochybne patrí medzi to najlepšie, čo v súčasnosti britská scéna ponúka. Na konte má už tri albumy, viacero nominácií na prestíže ocenenia a koncerty po celom svete.  Jej hity Skinny Love, People Help the People či Wings bodovali v hitparádach po celej Európe.

Aktuálny program, bližšie informácie a vstupenky sú k dispozícii na www.szigetfestival.sk.

Sziget festival je sedemdňový multikultúrny festival, ktorý sa koná na krásnom zelenom ostrove uprostred Budapešti od 9. do 16. augusta. Celotýždenná non-stop udalosť, kde nájdete približne 50 programových miest a pódií, ponúka okolo 200 programov denne a je považovaná za jedno z najlepších a najväčších multikultúrnych podujatí na svete. Medzi menami účinkujúcich kapiel nájdete každoročne nielen najväčšie hviezdy medzinárodnej poprockovej scény, elektronickej hudby a world music, ale aj žánre ako metal, folk, jazz, blues, alternatívnu hudbu a dokonca aj klasiku. Sziget však nie je len hudba, ponúka aj rôzne kultúrne programy ako divadlo, cirkus či výstavy. Na Ostrove slobody, ako ho návštevníci nazývajú, je aj pláž, na ktorej si môžete dosýta užiť leto a oddýchnuť si. A nesmieme zabudnúť, že festival sa koná uprostred Budapešti, v turistickom meste so živou kultúrnou scénou, krásnymi historickými budovami, tureckými kúpeľmi a krčmičkami. Festival každoročne priláka viac než 496 000 Szigeťanov v priebehu siedmych festivalových dní.

Zdroj: Sziget

]]>
Skupina Dereš vydáva LPčko. http://gregi.net/clanky/skupina-deres-vydava-lpcko/ Thu, 20 Apr 2017 11:15:39 +0000 http://gregi.net/?p=240254 [ čítať viac ...]]]> „Keď ste si ma upiekli, tak si ma aj zjedzte“ – táto hláška Juraja Jánošíka zľudovela nielen vo folklórnom prostredí, ale aj na metalovej a rockovej scéne. Postarala sa o to legendárna hudobná skupina Dereš, ktorá tento citát umiestnila v závere svojej slávnej pesničky Na pánske. Po 30 rokoch vydali album, ktorý po roku ožije na LP platni. Symbolicky si ju budete môcť zakúpiť počas RECORD STORE DAY.

Na konci osemdesiatych rokov sa nielen štrngalo kľúčmi, ale hlavne sa ladili elektrické gitary. Rockové podhubie tvorené napríklad skupinami Tublatanka, Grexabat, Demikát a formáciou DEREŠ nespalo. Skúšalo sa, tvorilo, koncertovalo, poniektorí aj vydávali. Napriek veľkému hitu Na pánske, ktorý koloval v televíznom programe Triangel, a ktorý následne oslovil celé generácie metalistov, rockerov a všetkých priaznivcov tvrdej muziky, sa nepodarilo skupine Dereš vydať regulárny album. Pritom k nemu nemali ďaleko. Ich popularita dosahovala vysokú úroveň, muzikanti mali mnoho nápadov, ale život menil inak.

Po mnohých rošádach z rôznych dôvodov, niekoľkých pauzách a smrti Vlada Šeseru sa Dereš rozpadol. Ale nie definitívne. Vydanie albumu zostalo medzitým visieť vo vzduchu. Spomienky na dávne časy rozprúdili opäť chuť do hrania. Návrat na scénu prebiehal spočiatku v skúšobni, ale z nej čoskoro aktualizovaná zostava Dereša prenikla na motorkárske zrazy a festivaly. Organizátori si ich vybrali ako predskokanov k zahraničným koncertom skupín Slade, Sweet či Suzie Quatro. Ďalším impulzom sa stal projekt Bratislavský Nárez, ktorý zanalyzoval bratislavskú rockovú scénu osemdesiatych rokov. Napokon v roku 2016 sa dala dohromady kolekcia dvanástich nových a jedenástich archívnych nahrávok, ktoré pochádzajú z obdobia medzi rokmi 1988-2009. Dvojalbum „Na Panské“ rozpútal spomienky dobových účastníkov aj zvedavosť mladej generácie rockerov. Pre nich sa muzikanti rozhodli rozvinúť myšlienku vydať výber z 2CD na jednom vinyle.

To sa teraz stalo realitou. Vinylová verzia „Na Panské“ vyjde 22.apríla, presne na RECORD STORE DAY 2017 – celosvetovej hudobnej akcii, do ktorej bude zapojená aj jediná predajňa zo Slovenska www.vinyloveplatne.sk, sídliaca na Zámočníckej 11 v Bratislave, kde si budete môcť zakúpiť vinylovú platňu „Na Panské“. Kapela Dereš bude osobne prítomná v celej zostave a platne podpíše všetkým záujemcom. O samotnej príprave vinylového albumu priblížil za celú kapelu Dereš, bubeník Martin Uherčík: „Po vydaní CD na jeseň sa vyskytol dopyt po jeho vinylovej verzii. Bol síce pomerne malý, ale opakoval sa. Tak sme urobili pokus s predobjednavkou a ten dopyt bol už celkom zaujímavý. Tak sme sa na to dali. Vinylový náklad som nechcel dávať do štandardnej CD distribúcie a v predstihu som sa dohodol s predajcom vinylov na distribúcii a logistike. Lisovňa dodala náklad v predstihu, hoci sme ho očakávali až začiatkom leta a predajca nás navigoval na Record Store Day, čo je ideálny čas na uvedenie albumu.“

A čo teda môžete od LP nahrávky očakávať? Nakumulovanú energiu, zbesilé gitarové riffy, premyslené sóla, vyzretý spev a rockovú chémiu, ktorá prebehla v aktuálnej zostave Vojto Bohuš (spev), Ivan Horváth (gitara, vokály), Aty Béreš (basová gitara), Martin Uherčík (bicie nástroje) a Lukáš Horváth (gitara, klávesy).

Kapela Dereš oznámila aj pokračovanie koncertnej činnosti. Účasť zatiaľ potvrdili na podujatí PáROCK v bratislavskej Mlynskej doline či festivaloch TOPFEST a Dobrý Festival.

RECORD STORE DAY – PREDAJ VINYL NA PÁNSKE – 22.apríl – predajňa Vinylové Platne – 

http://deres.sk/
https://sk-sk.facebook.com/deresband/
www.youtube.com/channel/UCsIiYeUbm9yi9WhK7VSnBFw
www.facebook.com/VinylovePlatne.sk
www.recordstoreday.com

Zdroj: Music Press Production s.r.o.

]]>
Krásne tanečníčky v spojení s bojovým umením, Andrew May predstavuje nový videoklip. http://gregi.net/clanky/krasne-tanecnicky-v-spojeni-s-bojovym-umenim-andrew-may-predstavuje-novy-videoklip/ Thu, 20 Apr 2017 11:09:33 +0000 http://gregi.net/?p=240251 [ čítať viac ...]]]> Slovenský spevák Andrew May koncom minulého roka predstavil tanečný singel Pretty lies, ktorý niekoľkokrát bodoval v prvej trojke hitparády TOP 22 Európy 2. Momentálne prichádza s novinkou I don´t wanna talk about it, na ktorú natočil aj videoklip.

„Keď som uvažoval, aký singel predstavím tesne pred vydaním pripravovaného albumu, výber padol na skladbu I don´t wanna talk about it. Pieseň sa po zvukovej stránke do značnej miery odlišuje od predošlých singlov a je určitým vyjadrením môjho súčasného hudobného cítenia. Po predošlej tanečnej produkčnej premiére som sa rozhodol jemne spomaliť.“

Ako pri všetkých predošlých skladbách, aj táto pochádza zo spevákovho pera a o text sa tradične postarala textárka Patrícia Pavlíková. “ V dobe keď som písala text k skladbe som dopozerala 50 odtieňov temnoty, čo sa jemne odrazilo aj na téme piesne, dodáva Patrícia s úsmevom.“ O výsledný mastering skladby sa postarala Vlado „Randy“ Gnepa.

K skladbe sa Andrew rozhodol natočiť aj videoklip. Pri výbere režiséra padol výber na mladého talentovaného umelca Patrika Pavlisa, ktorému pri nakrúcaní sekundoval Karel Pojtinger. Kedže sme ja a Patrik z toho istého mesta, registrujeme sa navzájom už dlhšiu dobu a po jeho návrate z Anglicka sme sa dohodli, že spolu musíme niečo vytvoriť. Rytmické prvky piesne vo mne evokovali obrazy dvoch bojovníkov, ktoré som sa rozhodol doplniť vizuálnym protikladom, tanečným ženským triom. Pozvanie prijali chalani z klubu Ju Jitsu v Dubnici nad Váhom a šikovné tanečníčky zo skupiny DVUZE pod taktovkou Niny Chovančekovej.“

„Momentálne prebiehajú posledné prípravy na dokončenie a vydanie albumu a už teraz sa veľmi teším, ako ho predstavím aj na koncertných pódiách,“ dodal Andrew.

 

Zdroj: Andrej Mutňanský

]]>
Audio, Forbidden Society & Smack na jednom podiu už tento pátek. http://gregi.net/clanky/audio-forbidden-society-smack-na-jednom-podiu-uz-tento-patek/ Thu, 20 Apr 2017 08:07:20 +0000 http://gregi.net/?p=240247 [ čítať viac ...]]]> Po třech letech se vrací labelová noc Forbidden Society Recordings zpět do pražského Storm klubu s headlinerem, kterým je jeden z nejzásadnějších producentů Drum & Bassu vůbec – Audiem! 

Jako special guest vystoupí Smack, který si dá několik tracků společně s Forbidden Society na konci jeho setu. Dále se můžete těšit na silný český line up, kterému vévodí jeden z nejlepších českých producentů A-Cray, dále Dexide, Dirty Boy a Shmidoo. Vstupenky rychle mizí, doporučujeme tedy včasný nákup.

 LINE UP 

21:00-23:00 Dexide
/NEUROFUNK WILL NEVER DIE/

23:00-00:30 A-Cray
/NEOSIGNAL/

00:30-02:00 Audio (UK)
/ RAM RECORDS / 

02:00-03:30 Forbidden Society (feat. Smack at 03:15)
/ FORBIDDEN SOCIETY RECORDINGS / 

03:30-04:45 Dirty Boy
/BASSTARD BEATZ/

04:45-06:00 Shmidoo
/ FORBIDDEN SOCIETY RECORDINGS / 

VSTUP

Předprodej 200 Kč (+ poplatek)
Na místě 250 Kč do 22:00, poté 290 Kč

◥ START 21:00 | KONEC 06:00 ◤

Více informací naleznete na Facebook události.

Gareth Greenall, významný DNB producent a DJ z Anglie, známý jako AUDIO, působí na scéně od roku 1997 (aktuálně pod labelem Ram Records). Přestože byl jako malý chlapec vychováván matkou na ABBĚ a Queenech, seznámil se s dnb už jako teenager na londýnských eventech „Dance Kiss FM“ a brzo si zabookoval vlastní party s DJs Ed Rush & Optical. Roku 2002 založil „Resonant Evil“ spolu s Colinem Worthem a Jasonem Bullem, pod kterým až do roku 2005 vydal několik nahrávek. Na jeho debutové album „To the Edge Of Reason“, které vydal roku 2008 pod labelem Tech Freak Recordings, pěla chválu celá scéna a upoutalo též pozornost labelu Virus Recordings, se kterým poté navázal spolupráci. Jeho následná alba „Genesis Device“ (2010) a „Soul Magnet“ (2012) daly světu úspěšné singly jako „Vacuum“ a „Headroom“. Roku 2013 vydal své poslední album pod Virus Recordings s názvem „Force Of Nature“. Od roku 2014 spolupracuje s RAM Records a roku 2016 vydává album „Beastmode“. Jeho sety, míchání ze 3 playerů a doubly dropy má vychytané do posledního detailu.

FORBIDDEN SOCIETY, vlastním jménem Jindřich Brejcha, je umělcem, který nejenže produkuje vlastní skladby, ale také jako DJ cestuje po celém světě, patří mu jeho vlastní label včetně prosperujícího oddělení se značkovým zbožím a navrch celá stage na jednom z největších festivalů v rodném Česku. Zprvu si jako celoživotní fanoušek tvrdší strany hudby brousil zuby na řezající hrubosti punku a metalu, teprve potom se vrhnul na bitevní pole jejich elektronických ekvivalentů – gabber, hardcore a breakcore – a tam se jeho život navždy změnil. Netrvalo dlouho a Forbidden Society se začal vyvíjet v opravdového umělce, jak jej známe dnes. Od chvíle vzniku Forbidden Society Recordings se label stal jak domovem pro jeho vlastní releasy tak i pro mnoho dalších producentů včetně jmen jako Audio, Current Value, Counterstrike, Donny, Katharsys, Dub Elements, Receptor a tuzemský talent Computerartist. Najdete zde tedy nejen vražedné D&B singly, nýbrž i alba Forbidden Society „To The Threshold“ z roku 2012 a „Thronecrusher“ z roku 2014, díky nimž získal imprint mezinárodní uznání a Forbidden Society příležitosti zahrát si po celém světě – od Paříže a Amsterdamu až po Kolumbii a Japonsko. Stal se navíc jediným českým producentem, který si kdy zahrál na největším indoor D&B eventu světa, legendární Pirate Station v Rusku. 

Jakub Janeček, lépe znám pod jménem  SMACK, je český raperDJ a producent. Proslavil se zejména jako první grime MC v České republice se skupinou Iscream Boyz (Smack, FuckstroyDJ Double J a DJ Shadow Drop), jako zakladatel hudebního vydavatelství Archetyp 51 a díky vystupování v pořadu Iscream Show na radiu Spin. Mezi jeho nejznámější songy, i společně s Iscream Boyz, patří Krů Buranů (diss na IdeaFatte), 140 Grime Street, Oheň, Nevíš Co Sem Dělal Dřív feat. Igor, Iscream Dance Remix feat. Hugo Toxxx, Koberec feat. Fuckstroy & Micky Gee, P’S a Love a Králové.

Zdroj: Storm club

]]>
Parov Stelar vydáva nový album, zahrá z neho aj v Bratislave. http://gregi.net/clanky/parov-stelar-vydava-novy-album-zahra-z-neho-aj-v-bratislave/ Thu, 20 Apr 2017 08:02:32 +0000 http://gregi.net/?p=240241 [ čítať viac ...]]]> Legenda electro-swingu Parov Stelar predstavuje v týchto dňoch nový album The Burning Spider. Osobne ho príde s kompletnou live kapelou predstaviť aj do Bratislavy už 12. mája. V rámci turné The Burning Spider Tour privezie nové skladby, osvedčené hity a najväčšiu show v kariére. Vstupenky na bratislavský koncert sú v predaji exkluzívne v sieti Ticketportal.

Nehorí len sám pavúk, v plameňoch je celá sieť: poháňaný pevnou vôľou oslobodiť sa z pavučín očakávaní a inšpirovaný kreatívnym plameňom ohňa, Parov Stelar odkrýva nečakanú stránku svojej hudobnej tvorby a otvára novú kapitolu svojho originálneho zvuku založeného na samploch z celej histórie hudby.“ Tieto slová sprevádzajú vydanie očakávanej novinky. Jedinečný a charakteristický zvuk Parov Stelar zostáva, menia sa len zdroje vplyvu a inšpirácie. Bol to práve swing, ktorý Parov Stelara vystrelil na piedestál svetovej hviezdy. Aktuálne v jeho tvorbe cítiť vplyv blues a jazzu, na albume stelesnených Muddy Watersom, Lightnin‘ Hopkinsom a spevákom Anduze. Na The Burning Spider nechýbajú ani klasické tracky s poriadnou porciou swingu. „Hoci sa môže zdať, že sa posúvame obrími krokmi vpred, nikdy netreba zabudnúť na korene, z ktorých sme vyrástli. Swing navždy zostane pevnou a veľkou súčasťou toho, čo Parov Stelar je,“ zhodnotil svoj aktuálny hudobný posun sám Marcus Füreder, otec projektu Parov Stelar.

 

Marcus Füreder je rakúsky DJ, hudobník a producent v hudobnom svete známy pod značkou Parov Stelar. Rodák z Linzu je považovaný za zakladateľa elektro swingu – hudobného žánru, ktorý ovládol nielen klubovú scénu, ale aj hudobné festivaly po celom svete. S viac ako miliónom fanúšikov na sociálnej sieti Facebook a viac ako 100 miliónmi pozretí na Youtube sa radí nielen medzi najpopulárnejších Rakúšanov, ale patrí k aj absolútnej hudobnej špičke v celosvetovom meradle. V piatok 21. apríla 2017 vydáva Parov Stelar nový album The Burning Spider. Bratislava tak zažije 12. mája nielen najväčšie hity, ale aj celkom nové skladby.

Vstupenky Parov Stelar v Bratislave: https://www.ticketportal.sk/Event/PAROV_STELAR

Album – Tracklisting:

 1. THE BURNING SPIDER ft. Lightnin Hopkins
 2. STEP TWO ft. Lilja Bloom
 3. SOUL FEVER BLUES ft. Muddy Waters
 4. EVERYTHING OF MY HEART
 5. MY MAN ft. Lightnin Hopkins
 6. ALL GROWN UP ft. Anduze
 7. MAMA TALKING ft. Stuff Smith
 8. STATE OF THE UNION ft. Anduze
 9. BEAUTY MARK ft. Anduze

Electro Swing Special: 

 1. CUBA LIBRE ft. Mildred Bailey
 2. BLACK COFFEE
 3. THE RIDE

Zdroj: TS

]]>
The Jesus and Mary Chain na Pohode 2017. http://gregi.net/clanky/the-jesus-and-mary-chain-na-pohode-2017/ Thu, 20 Apr 2017 07:58:33 +0000 http://gregi.net/?p=240237 [ čítať viac ...]]]> Na Pohode 2017 zahrajú aj The Jesus and Mary Chain. Kým Slowdive sú legendami žánru shoegaze, The Jesus and Mary Chain sú jeho predchodcami.  Noisey ich označil za najcoolovejšiu kapelu v dejinách a super cool sú aj podľa Pitchforku. Minulý mesiac vydali prvý album po devätnástich rokoch, no v rozhovore pre Fullmoon naznačili, že fanúšikovia sa môžu počas aktuálneho turné tešiť aj na veľkú porciu obľúbených hitov.

V eklektickom výpočte vplyvov spomínajú Mary Chain kapely ako The Stooges, the Ramones, Einstürzende Neubauten a The Shangri-Las. Zoznam kapiel, ktoré ovplyvnili oni, by bol ale ďaleko dlhší. Pitchfork spomína, že kým väčšina rockových kapiel v osemdesiatych rokoch stavala image na zanietenom či excentrickom prejave, siahodlhých sólach a muzikálnej virtuozite, Mary Chain namiesto legát či tappingu nechali kvíliť spätnú väzbu a bubeník si vystačil s rytmičákom a kotlom. Na pódiu postávali ako zombie v ťažkej depresii a tvárili sa znechutene, ako by ich samotné hranie a publikum obťažovalo… to bolo v ich konkrétnom prípade super cool (no ako píšu nižšie v článku, nedá sa to aplikovať na ich imitátorov). Noisey ich dokonca označil za večných kráľov pojmu Cool, resp. za najcoolovejšiu kapelu v dejinách. Ich koncerty sprevádzali v úvode kariéry mnohé kontroverzie. Nebolo ničím výnimočným, že počas svojich vystúpení rozbíjali nástroje, aparatúru a ďalšie zariadene na pódiu. Koncerty často ukončili už po dvadsiatich minútach. Povesť zlých chlapcov umocňovali drogové, alkoholové a iné aféry. Ako rástol počet nahratých skladieb, predlžovala sa aj dĺžka ich vystúpení. Koncom roka 1985 vydali prelomový album alternatívneho rocku Psychocandy, ktorý sa považuje aj za predchodcu žánru shoegaze. AllMusic, Mojo a Q mu dali absolutórium a Pitchfork 9,6 z 10. Album je súčasťou mnohých výberov najlepších nahrávok v dejinách. Nasledujúce albumy Darklands a Automatic naznačili posun od noiseu k melodickejšiemu indie prejavu. Automatic obsahoval hity ako „Here Comes Alice“ a „Head On“. Štvrtý album Honey’s Dead im priniesol nomináciu na Mercury Prize. Posledným albumom kapely pred rozpadom bol Munki z júna 1998.

Vzhľadom na spôsob, akým sa kapela rozpadla (Jim počas koncertu čosi zamrmlal Williamovi a ten skončil priamo na pódiu po troch pesničkách) sa zdalo ich opätovné spojenie neuveriteľné. Došlo k nemu na hlavnom pódiu festivalu Coachella. Skladbu „Just Like Honey“ s nimi zaspievala Scarlett Johansson (pesnička bola súčasťou soundtracku k filmu Stratené v preklade, v ktorom hrala). V období od obnovenia kapely mali navrch koncerty pred tvorbou. Ich skladby vychádzali len na reedíciách, kompiláciách či výberovkach. Treba ale podotknúť, že s výbornými ohlasmi. V marci 2014 sa stali prvým menom znovuzrodeného vydavateľstva Creation Management, s ktorým začínali svoju kariéru. Krátko na to ohlásili nový album. Ten im vyšiel po takmer dvadsiatich rokoch minulý mesiac a pozitívne o ňom písali DIY, Mojo či Uncut („strong on songs, short on fighting“). Damage and Joy produkoval Martin Glover, známy ako Youth, ktorý hráva napríklad s Paulom McCartneym. Koncert na Pohode, ale nebude iba o nových veciach. Jim Reid to naznačil v rozhovore pre český Fullmoon: „Určite, budeme hrať skladby z Damage and Joy, ale tiež množstvo tých starších… Je potrebné hrať staršie piesne, ktoré ľudia poznajú, skladby, ktoré očakávajú.“ Noisey na záver článku dopĺňa, že aj keď im ťahá na šesťdesiatku, stále znejú lepšie ako väčšina vašich obľúbených indie kapiel. Toto odvážne tvrdenie si môžete overiť aj na Pohode 2017.

6 festivalov, ktoré by ste mali spoznať

Po portáloch Gigwise a The Culure Trip nás do svojho výberu zaradil Aaron Howes z Highsnobiety. V článku „Six Festivals You Probably Haven’t Heard of but Should Check“ out in 2017 sa zameriava na alternatívnejšie festivaly, ktoré ponúkajú intímnu atmosféru, skvelý program a zážitky na celý život. „Objavovanie festivalu, ktorý je mimo záber radaru zapája všetky zmysly. Tieto zážitky garantujú spomienky, ktoré vydržia po celý život a budú sa vám neustále vynárať, keď začujete konkrétnu pesničku, budete jesť určité jedlo alebo cítiť určitú vôňu,“ píše v úvode článku Aaron Howes. Spolu s Pohodou zaradil do svojho výberu aj Oasis Festival, Lost Village, Meadows in the Mountains, Melt a Sandbox. O Pohode ďalej napísal: „Festivalové recenzie pravidelne opisujú Pohodu ako vítaný útek z nevychovaných davov a zlej organizácie, ktorou sú neslávne známe niektoré festivaly (ehm, pozerám sa na teba Británia). Line-up pritom nie je o nič menej vzrušujúci. Tento rok sa môžete tešiť na vystúpenia Solange, alt-J, M.I.A., Benjamin Clementine, Slaves, Sleaford Mods, Mykki Blanco, TOMM¥ €A$H, Ho99o9 a mnohých ďalších.“ Pôvodný článok: https://goo.gl/nMhLm6

Potvrdení umelci: alt-J, M.I.A. Solange, Ylvis, Birdy, Jake Bugg, The Jesus and Mary Chain, Boys Noize Live, Rodrigo y Gabriela, Future Islands, Benjamin Clementine, Slowdive, Squarepusher, London Elektricity Big Band, Mark Lanegan Band, Beardyman’s Dream Team, Slaves, The Thurston Moore Group, Austra, Sleaford Mods, Machinedrum, Dillon, Mykki Blanco, Beak>, Shobaleader One, London Elektricity DJ Set, TOMM¥ €A$H, TaxiWars, Salut c’est cool, Black Box Revelation, Acid Arab, Alice Phoebe Lou, Baloji, Les Amazones d’Afrique, Idles, C Duncan, Ho99o9, Chiki liki tu-a, Polemic, Bolo nás jedenásť – Milan Lasica & friends, Bez Ladu a Skladu, Katarína Máliková, B-Complex, The Ills, Ghost of you, Kieslowski, Tolstoys, a mnohí ďalší…

Zdroj: Pohoda Festival s. r. o.

]]>
Divadlo Pôtoň povolalo Debris company, zoskupenie Med & Prach, Slávu Daubnerovú a bude z toho zázrak – MIRACLES. http://gregi.net/clanky/divadlo-poton-povolalo-debris-company-zoskupenie-med-prach-slavu-daubnerovu-a-bude-z-toho-zazrak-miracles/ Thu, 20 Apr 2017 07:54:06 +0000 http://gregi.net/?p=240234 [ čítať viac ...]]]> Divadlo Pôtoň oslovilo na spoluprácu tri divadelné zoskupenia, ktorých výrazný autorský rukopis roky spoluvytvára to najlepšie na domácej nezávislej scéne. Debris company, Med & Prach, Sláva Daubnerová a Divadlo Pôtoň vytvorili multižánrové dielo s témou zázrak. Miracles sa uskutoční v netradičných priestoroch bývalého kráľovského mesta Bátovce,  diváci tak budú netradične putovať za súčasným umením viac než tri kilometre. Premiéra je naplánovaná na 7. mája 2017.

„Strata empatie, ľudskosti, kríza viery, búranie starého bez vízie nového sveta. Zdá sa, akoby tu neostal kameň na kameni a jediné, čo nám zostáva, je spoliehať sa na svoju intuíciu, poznanie. Môžeme ešte dúfať v zázrak. Možno to nie až tak málo,“ povedal o témach, na ktoré reagujú, ktoré ich znepokojujú a tvorivo inšpirujú riaditeľ Divadla Pôtoň Michal Ditte. Divadlo v Bátovciach sa od svojho vzniku profiluje ako autorské divadlo, ktoré má ambíciu reflektovať našu minulosť aj prítomnosť a v tomto zmysle klásť otázky do publika.

Tentokrát malo v sebe otázku – Čo je pre mňa zázrak? – zadanie pre tri umelecké zoskupenia. „Poetika, uvažovanie a tvorba týchto tímov sú pre nás inšpirujúce, provokatívne a ľudsky blízke,“ dodal k spolupráci Michal Ditte. Miracles sa uskutoční v netradičných priestoroch bývalého kráľovského mesta Bátovce – priehrada Lipovina, areál základnej školy, katolícky a evanjelický kostol. Premiéra multižánrového diela je naplánovaná na 7. mája 2017, predpremiéra, ktorá je však len na pozvánky, sa uskutoční už 30. apríla tohto roku. 

Projekty Divadla Pôtoň z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac informácií nájdete: www.poton.sk

Zdroj: Zuzana Golianová, PR manažérka Divadla Pôtoň

]]>
PUMP IT UP Vol. 1 – Videoreport! http://gregi.net/clanky/pump-it-up-vol-1-videoreport/ Thu, 20 Apr 2017 07:51:21 +0000 http://gregi.net/?p=240231 15. 04. 2017 sa v brnenskom Boby Centre konala akcia v štýle 90tych rokov nazvaná Pump It Up Vol. 1., kde v rámci koncertného turné vystúpili známe hviezdy v rámci skupín Vengaboys, Twenty 4 Seven a 2 Unlimited.

Line-up bol zostavený skutočne výborne a všetci vystupujúci podali výborné výkony. Z môjho pohľadu si však najviac publikum získali Twenty 4 Seven, kedy to na parkete najviac žilo. Aké songy odzneli a akú show účinkujúci predviedli, môžte zhliadnuť v nižšie uvedených videách.

Celý zoznam videí: https://www.youtube.com/playlist?list=PLdG_aHFfYWj_kMiVyJPXD-B6VkQCpJdzk

Napísal / Video: Ivo Nija

]]>
Slovenský zpěvák složil na přání Lucie Bílé dojemnou písničku, kterou věnuje všem maminkám. http://gregi.net/clanky/slovensky-zpevak-slozil-na-prani-lucie-bile-dojemnou-pisnicku-kterou-venuje-vsem-maminkam/ Thu, 20 Apr 2017 07:39:39 +0000 http://gregi.net/?p=240226 [ čítať viac ...]]]> Před dvěma lety požádala několikanásobná česká slavice Lucie Bílá slovenského zpěváka Juraje Hnilicu, během jeho vystoupení v talentové soutěži, o složení písničky. Ačkoliv původně nevěděl, kde začít, podařilo se! Napsal dojemnou, kompletně autorskou písničku, kterou věnuje všem maminkám.

„Počas pôsobenia v televíznej show som mal česť spoznať osobne Lucku Bílu. Povedala mi, že by som jej mohol skúsiť zložiť pieseň. Bola to pre mňa veľká motivácia, ale nevedel som, kde začať,“ vzpomíná Juraj Hnilica, který má letos za sebou další úspěšné česko-slovenské mini turné.

Na další schůzce s Lucií Bílou dostal Hnilica nejen nápad, ale i silnou motivaci.

„Na jednej návšteve mi Lucka povedala, že má chorú maminku a že by chcela, aby jej zaspievala. Vravela, ako sa toho bojí. Mohla by si totiž potom povedať, že už môže odísť. Tieto slová mi zostali zapísané v duši a po odchode som nerozmýšľal nad ničím iným, len ako by som si prial, aby Lucka maminke ešte zaspievala, lebo keby som to ja nestihol, veľmi by ma to mrzelo,“ prozrazuje empatický Juraj.

„Rozhodol som sa, že skúsim napísať pieseň, ktorú ak Boh dá, by mohla Lucka zaspievať maminke. Začal som písať a bol som o to viac namotivovaný, že moja mamina išla mať 50-ku. Chcel som jej tú pieseň darovať ako darček k narozeninám,“ pokračuje.

„Keď už som mal pieseň hotovú a nahratú a chcel som ju poslať Lucke, nech si to vypočuje, pri bežnom listovaní internetom som sa dozvedel nešťastnú správu o úmrtí Luckinej maminky,“ vysvětluje Juraj důvod, proč písničku, kterou pojmenoval „Se skrývám“, nakonec nazpíval sám.

„Táto pieseň nesie pre mňa veľké posolstvo a to, že mama je len jedna a treba si ju vážiť a milovať. Dali nám predsa najväčší dar, aký máme – život. Môj sen bol si túto pieseň zaspievať s Luckou, však Boh to zariadil inak a preto mi neostáva nič iné, len za to poďakovať a prijať to tak, ako sa stalo,“ ukončuje zamyšlený Juraj Hnilica, jenž aktuálně pracuje na novém CD.

Zdroj: NetwIN production

]]>