http://gregi.net Tue, 28 Mar 2017 08:08:54 +0000 sk-SK hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.3 Predskokani Elánu kapela INSTINCT predstavuje nový videoklip. http://gregi.net/clanky/predskokani-elanu-kapela-instinct-predstavuje-novy-videoklip/ Tue, 28 Mar 2017 08:08:54 +0000 http://gregi.net/?p=238758 [ čítať viac ...]]]> Kapela Instinct predstavuje klip plný emócií. Už nikdy to nebude ako predtým! Z rádií stále znejú ich piesne Na život a na smrť a Medzitým, no skupina, ktorú si vybral Elán ako predskokana na svoje minuloročné turné, už prichádza s novým singlom z pripravovaného debutového albumu.

Kapela sa rozhodla po posledných dvoch energických singloch trochu spomaliť a prináša videoklip plný emócií s textom, ktorý vás zaručene osloví aj prinúti zamyslieť sa. Jeho autorom je Ján Miľovčík, ktorý píše pre kapelu najviac textov a spolupracuje s ňou od jej úplného začiatku.

Hlavnú úlohu vo videoklipe si zahrala krasokorčuliarka Sarah Rychlíková, ktorá v ňom predviedla svoj veľký talent. Má len 18 rokov, ale už teraz sa môže okrem iných úspechov pochválíť aj druhým a tretím miestom na majstrovstvách Českej Republiky v synchronizovanom korčuľovaní.

Autorom videoklipu je český režisér Ondřej Kudyn, s námetom prišiel spevák Lukáš. Pod hudbu sa podpísal gitarista Miro a v prešovskom štúdiu ju chlapci doladili spoločne pod taktovkou producenta Randyho Gnepu.

Nielen vďaka energickým a melodickým piesňam, ale hlavne aj vďaka bezprostrednosti speváka Lukáša sa kapela minulý rok stala miláčikom publika na koncertoch turné s kapelou Elán. „Ľudia nám po každom koncerte písali a ďakovali, že sme boli po dlhom čase predkapela, ktorá ich skutočne zaujala. Veľmi nás to potešilo.“, spomínajú chlapci.

Kapelu Instinct tvoria dvaja Slováci, spevák Lukáš Ciho a gitarista Miro Maršík a dvaja Česi, bubeník Ondřej Simon a basgitarista Martin Havelka. Kapela vznikla v Prahe a v novembri oslávila svoje piate výročie. Minulý rok boli oba ich single medzi TOP 15 najhranejšími domácimi skladbami v slovenských rádiách. Už toto leto vydávajú svoj debutový album.

www.instinct.sk
www.facebook.com/instinctband

Zdroj: Warner Music
Autori fotiek: Adam Tyl (rybník), Illy Wonka (štadión)

]]>
MAYDREAMS EVENING III: Anthology, Tezaura, Sinners Moonv Artklube. http://gregi.net/clanky/maydreams-evening-iii-anthology-tezaura-sinners-moonv-artklube/ Tue, 28 Mar 2017 07:57:20 +0000 http://gregi.net/?p=238753 [ čítať viac ...]]]> V druhej polovici mája, ešte pred sľubným rozbehom festivalovej sezóny sa vám v Trnavskom Artklube predstaví zmes symfonicko-melodických metalových kapiel zameraných najmä na vokálne spevy nežnejšieho pokolenia na treťom ročníku akcie MAYDREAMS EVENING.

Tento rok sa predstavia kapely, ktoré si na Slovensku, v Čechách a vo svete robia naozaj dobré meno. Sú nimi symfo-melodici  ANTHOLOGY, melodici TEZAURA a symfonici  SINNERS MOON.

20.5.2017 Trnava Artklub – MAYDREAMS EVENING III – Anthology, Tezaura, Sinners Moon

V poradí prvou kapelou ktorá sa predstaví sú ANTHOLOGY z Nižnej, hrajúci symfonický-power metal. Je to ich premiéra na trnavskej pôde a prídu odprezentovať svoj najaktuálnejší  album s názvom Angel´s Revenge. Anthology fungujú už od roku 2008, no až ich predchádzajúci počin s názvom The Prophecy výrazne nasmeroval ich tvorbu do výšin v ktorých sa momentálne pohybujú.  Na čele so speváčkou Raylyn sa určite teda môžete tešiť na riadny rozjazd, po ktorom budete lapať dych! 

Ďalšou kapelou na ktorej premiéru sa môžete tešiť, je TEZAURA z Brna so svojim aktuálnym EP Heartcore. So speváčkou Lori a svojským štýlom melodického metalu sa chystá podmaniť si Trnavu! Tezaura funguje už roku 2010 kedy vydali prvé demo, no prvý album prišiel na svet až v roku 2013, a to s názvom Unleash The Butterflies, z ktorého tiež určite zaznejú niektoré pecky. Kapela predskakovala rôznym známym telesám za ktoré spomeniem len Haggard alebo poľskú Desdemona

A nakoniec, takmer domáci, SINNERS MOON, ktorí tu na čele so speváčkou Simonou a vokalistom Derickom odprezentujú a pokrstia zatiaľ nevydané EP Far Beyond The Stars. Budete môcť z neho počuť piesne tak ako aj zo zatiaľ aktuálneho albumu Atlantis! Sinners Moon vznikli v roku 2011 v Seredi pod taktovkou gitaristu Lukáša. V roku 2014 vydala svoj debutový album Atlantis za pomoci známeho nemeckého gitaristu a producenta Rolanda Grapowa. Počas prezentácie albumu robila support, podobne ako Tezaura, kapele Haggard, alebo aj izraelskej kapele Orphaned Land. Na albume sa podieľal spevom v piesni  My Servant aj spevák legendárnych Sonata Arctica, Tony Kakko. Album sa dostal do celého sveta, odkiaľ zožal pozitívne a chválivé recenzie. Koncertné vystúpenie Sinners Moon je vždy zárukou kvalitnej hudby a zimomriavok.

20.5.20217 Trnava Artklub – MAYDREAMS EVENING III, začiatok 20:30 Vstupné 3€

ANTHOLOGY – Symphonic/Power Metal – Nižná
http://bandzone.cz/anthology
https://www.facebook.com/AnthologySkOfficial

TEZAURA – Melodic Metal – Brno(CZ)
http://bandzone.cz/bandtezaura
https://www.facebook.com/TezauraOfficial

SINNERS MOON – Symphonic Metal – Sereď
http://bandzone.cz/sinnersmoon
https://www.facebook.com/sinnersmoonband

Link na event na facebooku: https://www.facebook.com/events/1369706419771243

Zdroj: Organizátor

]]>
Masaryk bol cez víkend najnavštevovanejším filmom: Prilákal vyše 17 400 divákov http://gregi.net/clanky/masaryk-bol-cez-vikend-najnavstevovanejsim-filmom-prilakal-vyse-17-400-divakov/ Tue, 28 Mar 2017 07:49:43 +0000 http://gregi.net/?p=238750 [ čítať viac ...]]]> Česko-slovenský historický film Masaryk potvrdil svoju úlohu favorita a počas uplynulého víkendu sa stal najnavštevovanejším filmom aj v slovenských kinách.  Za prvý víkend po distribučnej premiére prilákal  17 404 divákov a predbehol aj hollywoodske produkcie Kráska a zviera či sci-fi Život.  

Dohromady aj s predpremiérovými projekciami  videlo česko-slovenský film režiséra Juliusa Ševčíka o  politikovi Jánovi Masarykovi  v slovenských kinách 18 457 divákov.  „Je to výborný výsledok, vyzerá že film si napriek nie ľahkej téme získal srdcia slovenských divákov a umiestnil sa na prvom mieste“ hovorí distribútor filmu Denisa Biermannová zo spoločnosti GARFIELD FILM

Film Masaryk mal premiéru v slovenských kinách 23. marca. Delegácia tvorcov na čele s režisérom Juliusom Ševčíkom, hercom Karlom Rodenom a producentom Rudolfom Biermannom pricestovala len pred pár dňami do Bratislavy, aby snímku ocenenú rekordnými dvanástimi oceneniami Český lev osobne predstavila zástupcom slovenských médií a filmovým kritikom. Slovensko prišlo na rad po februárovej svetovej premiére na Medzinárodnom filmovom festivale Berlinale a po marcovej premiére filmu v českých kinách, kde do dnešného dňa snímku vzhliadlo viac ako dvesto tisíc divákov.    

Česko-slovenský film Masaryk vznikol v produkcii spoločnosti IN Film a Rudolfa Biermanna. Koproducentom filmu je Česká televize, RTVS: Rozhlas a televízia Slovenska a ZDF / Arte. Vznik filmu podporili: Státní fond kinematografie a slovenský Audiovizuálny fond. Distribútorom filmu  Masaryk v ČR je spoločnosť Bioscop, na Slovensku spoločnosť Garfield Film. 

Zdroj: Adriána Čahojová / Garfield Film

]]>
Countryfest Bohunice: Country festival pre celú rodinu je späť. http://gregi.net/clanky/countryfest-bohunice-country-festival-pre-celu-rodinu-je-spat/ Tue, 28 Mar 2017 07:35:47 +0000 http://gregi.net/?p=238746 [ čítať viac ...]]]> Po úspešnom prvom ročníku obec Jaslovské Bohunice (okres Trnava) opäť organizuje country festival pre celú rodinu – Countryfest Bohunice. Podujatie prebehne v priestoroch prírodného amfiteátra v dňoch 21.-23.7. 2017.

Aj tento rok sa môžete tešiť na rôzne hudobné lahôdky zo žánru country, folk, bluegrass, či akustickej hudby. Na festivale vystúpi množstvo domácich aj zahraničných interpretov, vrátane skupín ako Kamelot(CZ), Cop(CZ), Nighthawk (USA/DE), Slniečko(SK), Družina(SK), Tomáš Linka a Přímá linka(CZ), Hrdza(SK), Nezmaři(CZ), Graeme Mark (IRL), Bystrík banda (SK), Taxmeni(CZ), Peťo Luha(SK) a mnohí ďalší. 

Opäť na vás popri skvelej hudbe čaká množstvo sprievodných podujatí, na ktorých sa dosýta zabavia ako dospelí, tak aj tí najmladší – napr. vodný futbal, penový kúpeľ pre deti, skákajúci hrad, dogdancing, rôzne súťaže a aj nočný country bál, alebo elektronický paintball. A to rozhodne nie je všetko!

Prírodný amfiteáter Jaslovských Bohuníc vám ponúkne príjemné prostredie plné zelene pre relax, aj možnosť zachytať si ryby v neďalekom rybníku. K dispozícií bude opäť stanové mestečko, kde si zadarmo môžete objednať miesto na spanie v kvalitných stanoch značky Husky.

Detailné informácie o podujatí, vrátane programu a zoznamu všetkých sprievodných aktivít nájdete na našom oficiálnom webewww.countryfestbohunice.sk. Nezabudnite nás sledovať aj našej fan pagefacebook/counryfestbohunice. Lístky na festival je možné zakúpiť v sieti Ticket Portal. Tešíme sa na vás pratelia!

Zdroj: Countryfest Bohunice

]]>
Multiinštrumentalista Miloš Železňák prichádza s novinkou Čas. http://gregi.net/clanky/multiinstrumentalista-milos-zeleznak-prichadza-s-novinkou-cas/ Tue, 28 Mar 2017 07:22:13 +0000 http://gregi.net/?p=238743 [ čítať viac ...]]]> Interpret, ktorý hľadá niečo nové. Gitarista, skladateľ a príležitostný spevák Miloš Železňák patrí k odhodlaným experimentátorom s vlastným hudobným výrazom. Potvrdzuje to aj novinkou Čas, ktorá vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond. 

„Nápad vznikol dávnejšie, keď som sa dostal k básňam Jána Litváka zo zbierky Marhuľový prútik. Sú to krátke štvorveršové básne na východnú tematiku. Sú z obdobia Jankovho pobytu v Indii. Všetky sa svojou poetikou krútia okolo tejto cesty. Chvíľu sú tajomné a chvíľu priezračné, čisté a jednoduché. Čítal som si ich a hneď mi prišlo na um, že by bolo pekné urobiť taký album,“ opisuje okolnosti vzniku najnovšieho štúdiového CD Miloš Železňák. Hudobník nahral desiatku skladieb úplne sám. Výsledkom originálneho prístupu je nahrávka s uceleným zvukom a špecifickou atmosférou. Poézia Jána Litváka pôsobí ako tvorivý katalyzátor pre vznik intímneho hudobného sveta.

Železňák sa predstavuje v polohe multiinštrumentalistu, speváka aj producenta s citom pre autentický hudobný jazyk. Nahrávka zaujme aj netradičnou minutážou. Novinka Čas trvá 25 minút a jednu sekundu. „Minutáž odkazuje na minutáž dlhohrajúcej LP platne. Keď som urobil čo som chcel, povedal som si, že je to všetko, čo som chcel povedať,“ vysvetľuje uznávaný inštrumentalista. Samotný názov albumu vychádza z jednej z Litvákových básní. Rovnako ako názvy jednotlivých piesní. „Vybral som si tie, ktoré by som chcel zhudobniť. V každom texte, s ktorým robím, musím nájsť melódiu. To je vždy ten prvý impulz. Dve skladby boli urobené bez nástroja v ruke, prišiel som do štúdia a našiel som tóninu, ktorá mi sedela,“ dodáva k spontánnej tvorbe nového materiálu Železňák. 

Desiatka skladieb s meditatívnou atmosférou. Čas Miloša Železňáka môžu poslucháči vnímať ako protiklad k divokému tempu súčasnej spoločnosti. Exotické nástroje, obrazotvorná poézia Jána Litváka a jasne rozpoznateľný rukopis zaujímavej osobnosti domácej hudobnej scény. Nahrávku Čas ocenia najmä poslucháči s potrebou po intenzívnejšom kontakte s vnútorným svetom interpreta. Najnovší album Miloša Železňáka vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond. 

 

Ďalšie informácie o CD Miloš Železňák – Čas: http://www.musicaslovaca.sk/index.php?route=product/product&product_id=2761
FB profil Hudobného fondu: https://www.facebook.com/hudobnyfond.sk?fref=ts

Zdroj: Hudobný fond

 

]]>
Hawaii Party http://gregi.net/podujatia/hawaii-party/ Mon, 27 Mar 2017 22:00:37 +0000 http://gregi.net/?p=238573 Aloha! Cocktaily na druhom bare, LIMBO DANCE, hawaii ozdoba a príjemná plážová hudba Vám spríjemní zábavu na HAWAII PARTY v ELAME! :)
O zábavu sa postará DJ CHOCI
DRESS CODE – HAWAII :)

]]>
Divadlo SkRAT: Projekt Onegin http://gregi.net/podujatia/divadlo-skrat-projekt-onegin-2/ Mon, 27 Mar 2017 22:00:08 +0000 http://gregi.net/?p=237278 [ čítať viac ...]]]> Utorok / 20.00 / Divadlo SkRAT / 7 € / 5 € študenti / 2 € študenti VŠMU, AU, konzervatórií

Autori textu a účinkujúci Ľ. Burgr, D. Gudabová, L. Fričová, I. Hrubaničová, L. Barcziová, M. Chalmovský, V. Zboroň, svetelný dizajn B. Adamčík, M. Kokavec, Videoprojekcia B. Vitázek, kostýmy T. Langerová, dirigent a zvuková spolupráca M. Tóth, hlas V. Rusiňák, zbor Musica Falsa et Ficta: M. Kundlák, A. Čonková, V. Škutová, S. Hvozdík, K. Hanzenová, Samčo Brat dážďoviek, réžia I. Hrubaničová, Ľ. Burgr

Projekt Onegin je originálnym divadelným experimentom, ktorý ukáže jeden z možných spôsobov, ako sa dá priblížiť ku klasickým dielam aj dnes.

Špeciálne poďakovanie Divadla SkRAT patrí Tine Čornej za darovanie samovaru.

Vznik inscenácie ako hlavný partner podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Regionálna dotačná schéma Bratislavského samosprávneho kraja.

]]>
It’s My Life – 90’s The Concert – Videoreport. http://gregi.net/clanky/its-my-life-90s-the-concert-videoreport/ Mon, 27 Mar 2017 09:06:11 +0000 http://gregi.net/?p=238738 [ čítať viac ...]]]> V piatok 24. 03. 2017 sa vo viedenskej Wiener Stadthalle konala párty vo forme koncertu, ktorý bol zameraný na hudbu z 90tych rokov.  Line-up bol viac ako nabitý, naživo tu vystúpili hviezdy 90tych rokov ako CAPTAIN HOLLYWOOD PROJECT, LAYZEE AKA MR. PRESIDENT, HADDAWAY, SNAP!, LA BOUCHE a LOS DEL RIO. 

Koncertné priestory Wiener Stadthalle nemali chybu, prispôsobené presne na koncerty. Nechýbala špičková akustika a výborne ozvučenie a taktiež perfektná organizácia. Výkony všetkých vystupujúcich nemali chybu, jediný slabší článok večera boli La Bouche, ktorých živý spev pôsobil skôr ako trápenie sa. Každopádne na úplný záver noci silno prekvapili postarší páni z LOS DEL RIO, ktorí naživo odpálili ich najväčší hit Macarena a svoje vystúpenie si priebežne moderovali v ich rodnom jazyku – v španielčine. :-) Na priblíženie samotnej atmosféry z tejto skvelej akcie Vám teraz prinášame menší záznam formou videí:

Celý zoznam videí: https://www.youtube.com/playlist?list=PLdG_aHFfYWj9tCLfY9fZJA0kKXtPKrlzn

Napísal / Videok: Ivo Ninja

]]>
Objav roka Ľudové Mladistvá predstavuje novinku ‘Hojana’, chcú ísť aj za hranice. http://gregi.net/clanky/objav-roka-ludove-mladistva-predstavuje-novinku-hojana-chcu-ist-aj-za-hranice/ Mon, 27 Mar 2017 09:01:44 +0000 http://gregi.net/?p=238730 [ čítať viac ...]]]> Netradičný projekt mladého hudobníka Martina Majla Štefánika rozvíril v posledných mesiacoch vody slovenského folklóru a ukázal cestu, ktorá môže zaujať nielen mladých Slovákov, ale aj špičkovú svetovú scénu world music. Originálne spracovaná folklórna hudba dokazuje, že aj ľudovky môžu byť trendy. Ľudové Mladistvá predstavujú nový klip k skladbe ‘Hojana’. 

Klip k skladbe ‘Hojana’ sa natáčal v Smt štúdiu Bernolákovo, postaral sa oň Jakub Fortis Školník so svojim tímom – Máriom Frankom a Martinom Faragulom.

Ľudové Mladistvá vznikli iba v roku 2016, za krátky čas si získali pozornosť verejnosti a viacero ocenení – v súťaži talentov Bratislavských Jazzových dní ako jeden z Objavov roka, uspeli aj v súťaži Nové tváre slovenského jazzu, v marci tohto roku získali Cenu Radio_Head Awards  v kategórii Objav roka. V tom istom mesiaci uzavreli spoluprácu s vydavateľstvom go2stage, pod ktorého hlavičkou chystajú aj nový album, ktorý vyjde na jeseň tohto roku.

“Ľudové Mladistvá pre mňa znamenajú voľnosť v sebarealizácii a čistú radosť. Chcel som mať projekt, kde sa môžem realizovať kompozične presne podľa svojich predstáv, kde nemusí skladba trvať 3:30 a kde po slohe nemusí ísť refrén. Vlastný svet s mojimi pravidlami. To sa mi podarilo skôr, ako som dúfal,” hovorí autor projektu Majlo, ktorý bude mať radosť, ak sa vďaka ich tvorbe dostanú aj mladí ľudia bližšie k tradíciám a folklóru.

Originálny hudobný nápad kombinovať  tradičnú ľudovú hudbu s prvkami jazzu, vážnej aj modernej hudby začal v roku 2015, keď sa Majlo náhodou pustil do prerobenia starej archívnej nahrávky skladby Ej, padá, padá rosička. Invenčný prístup zafungoval a za pomoci SĽUK-u pridal čoskoro aj ďalšie skladby.  “Folklór ma veľmi inšpiruje a považujem ho za niečo nadpozemské, čisté a úprimné,” hovorí Majlo, ktorý verí, že jeho tvorba dokáže osloviť široké publikum, aj keď nejde o žiadny prvoplán. Všetky skladby sú síce inšpirované folklórnou melódiou, ale ide o vlastnú autorskú tvorbu, ktorá má ambície reprezentovať Slovensko aj na zahraničných festivaloch world music. 

Zoskupenie Ľudové Mladistvá tvoria profesionálni hudobníci, väčšina kapely sa hudbou aj živí. Martin Majlo Štefánik študoval na bratislavskom konzervatóriu kompozíciu a klavír. Okrem iného spolupracuje s hudobníkmi ako Emma Drobná, Celeste Buckingham, Majk Spirit či H16. Jakub Kačic hrá na bicích od detstva, študoval v USA na Berklee a aktuálne pokračuje v štúdiu na JAMU v odbore jazzová interpretácia. Jozef Mandola pôsobil ako basgitarista v zoskupení A.M.O. Neskôr rozbiehal projekt Solid Move, okrem iného pôsobí v kapele General Foxx, kde doprevádza raperov z H16, Boy Wonder, Separ & DMS a ďalších. Huslista Ján Kružliak ml. študoval klasickú hudbu na Royal Academy of Music v Dánsku, aktívne sa venuje rôznym hudobným štýlom – počnúc klasickou hudbou až po elektronickú hudbu v spolupráci s rôznymi DJmi (Jimmy Pé, Dj Mathew, Velvet Sky) a experimentálnu hudbu s použitím efektov a ,,loopovaním” vlastnej hry naživo v reálnom čase. Peter Leto patrí k mladej talentovanej generácii hráčov na cimbal a zoskupenie dopĺňajú 4 speváčky – Monika Horičková, Terézia Jarošová, Daniela Sihelská a Mária Nagyová, ktoré sa ľudovej piesni venujú od detstva. V skladbe ‘Hojana’ sa k zoskupeniu pridal aj Adrian Líška na perkusiách a o scat sa postaral Samuel Hošek.

Informácie o go2stage:  Vydavateľstvo go2stage sa prioritne venuje mladým kapelám alternatívneho charakteru. Vydavateľstvo doposiaľ vydalo album kapelám Millhouse, Fúzy Múzy, Martina Javor, Saténové ruky, Tante Elze – digitálne EP. Albumy Martiny Javor a Saténových rúk sa objavili medzi top slovenskými albumami roka 2015. Najnovšie začína go2stage spoluprácu s mladým talentovaným interpretom vystupujúcim pod menom Adalbert, s prešovskou kapelou Papyllon a kapelou Ľudové Mladistvá, ktorá získala ocenenie Radio_Head Awards 2016 v kategórii Objav roka. 

Zdroj: Daniela Grečnerová (PR manažér, Tootoot Live Promotion)

]]>
Pohoda 2017: Slowdive – legenda shoegazeu! http://gregi.net/clanky/pohoda-2017-slowdive-legenda-shoegazeu/ Mon, 27 Mar 2017 08:54:47 +0000 http://gregi.net/?p=238726 [ čítať viac ...]]]> Štvrtkový večer na Pohode doplní legenda žánru shoegaze Slowdive a jedna z najúspešnejších slovenských kapiel v zahraničí The Ills. Podľa Pitchforku nahrali Slowdive 3 z 15-tich najlepších shoegazeových nahrávok všetkých čias a NME zaradil do obdobného výberu (TOP 10) dva ich albumy. V roku 2014 sa po dvadsaťročnej prestávke predstavili na barcelonskej Primavere a začiatkom januára vydali novú skladbu po 22 rokoch. Presne o 100 dní sa postarajú o snovú atmosféru otváracieho večera na 21. Pohode.

„Shoegaze obracia emocionálnu pozornosť fanúšikov dovnútra, nakoľko hluk gitár a ďalších nástrojov znemožňuje počas koncertov akúkoľvek socializáciu. Necháva tak ľudí napospas svojim vlastným pocitom a myšlienkam. Je to hudba na snívanie,“ napísali o tomto žánri v úvode svojho výberu The 50 Best Shoegaze Albums of All Time editori Pitchforku. S časťou o nemožnej socializácii úplne nesúhlasíme, čoho dôkazom bude aj koncert jednej z najzásadnejších kapiel „na snívanie“ Slowdive na Pohode 2017. Inšpiráciou pre Slowdive boli gitary My Bloody Valentine a zvuk The Cocteau Twins či The Byrds. Kapelu založili na konci osemdesiatych rokov priatelia z detstva Neil Halstead a Rachel Goswell pôvodne pod názvom Pumpkin Fairies, no zakrátko sa premenovali na Slowdive. V novembri 1990 vydali rovnomenné EP Slowdive, ktoré malo pozitívne ohlasy. Vo Februári 1991 im vyšlo EP Morningrise a v júni toho istého roka EP The Holding Our Breath, z ktorého singel „Catch the Breez“ sa dostal na čelo UK Indie Chart. Každý singel, ktorý vydali v roku 1991 sa stal podľa Melody Maker singlom týždňa. 

V septembri 1991 vydali debut Just for a Day, po ktorom nasledovalo ich prvé turné v USA (s kapelou Blur) a európske turné na jar ‘92. V máji 1993 vydali ich najzásadnejší album Souvlaki. V čase vydania mal ale od pozitívneho prijatia britskými kritikmi veľmi ďaleko. S odstupom času sa ale dočkal rehabilitácie od najprestížnejších hudobných portálov. Podľa NME je tretím a podľa Pitchforku dokonca druhým najlepším albumom žánru shoegaze, pričom jeho podceňovanie dobovou tlačou označilo NME za trestuhodné. Ich tretí album Pygmalion bol, s omnoho minimalistickejšími aranžmánmi, zvukovým protikladom predchádzajúcej tvorby. Krátko po jeho vydaní sa Slowdive rozpadli, pričom Halstead, Goswell and McCutcheon založili kapelu Mojave 3. 24. januára 2014 na twitterovom konte kapely zverejnili odkaz na web slowdiveofficial.com, na ktorom bol obrázok s nápisom „here she comes…“ (rovnako sa volá aj jedna z ich piesní z albumu Souvlaki).

O štyri dni neskôr oznámili, že po takmer dvadsiatich rokoch odohrajú koncert na barcelonskej Primavere. 12. januára 2017 vydali novú skladbu po 22. rokoch s názvom „Star Roving“, ktorá dokazuje, že shoegaze neostal zaseknutý v prvej polovici deväťdesiatych rokov. Podľa Pitchforku „destilovali elementy seba samých spôsobom, ktorý nie je obyčajnou recykláciou, a zároveň zostáva verný pôvodnej, žeravej forme“. Kapela sa hneď po zverejnení skladby dostala na čelo rebríčka The Billboard + Twitter Trending 140 chart „najdiskutovanejších vecí ohľadom umelcov a ich tvorby“. Neil Halstead, Rachel Goswell, Nick Chaplin, Christian Savill a Simon Scott sa deň pred madridským Mad Cool predstavia aj na Pohode 2017.

THE ILLS 

Hráva ich KEXP, spomína NPR, Clash či BBC. Šéfredaktor IQ magazine Gordon Masson ich zaradil do výberu kapiel, ktoré treba vidieť. Vic Galloway z BBC Scotland ich prirovnal k špičkám post-rocku Explosions On The Sky alebo Mogwai. Chválil ich aj šéf ILMC Greg Parmley a šéf Eurosonicu o nich povedal: „Výborne zložené a zahraté. Majú všetko, čo treba, emócie aj štýl“. Tieto referencie nepatria kapele nominovanej na Brit Awards, ale bratislavskej štvorici The Ills. Kombináciu žánrov shoegaze, post-rock a math rock predviedli na Pohode aj minulý rok. Následne sa s perfektnými ohlasmi predstavili na Iceland Airwaves a dôležitých showcaseových podujatiach Eurosonic a Ment. Svojim vystúpením otvoria dianie na druhom najväčšom stagei. 

Takto pred rokom odohrali The Ills parádny koncert na Pohoda Párty v A4, následne vydali štvrtý album Ornamental or Mental a na minuloročnej Pohode si okrem návštevníkov získali aj hudobných profesionálov počas listening session. Odvtedy sú azda najskloňovanejšou slovenskou kapelou v zahraničí. V novembri naplnili kluby na Islande a začiatkom roka sa im to isté podarilo aj na Eurosonicu, kde ich bol podporiť aj náš Michal: „Vietor, dážď so snehom, vonku pred klubom dlhý rad, vnútri plno, na pódiu slovenskí The Ills. Perfektne odohratý koncert, po ňom opäť rad, tentoraz záujemcov o CD,“ opisuje vystúpenie. „Ešte pred pár rokmi sme dali nášmu stolnofutbalovému tímu na najväčšom showcaseovom festivale názov ‘Why there are not Slovak bands playing at Eurosonic?’ (Prečo slovenské kapely nehrajú na Eurosonicu?)… Našťastie, názov už neplatí. Po minuloročných výborných koncertoch Fallgrapp a Walter Schnitzelsson odohrali vynikajúce koncerty The Ills. Je radosť pozerať, ako ich to baví, ako im to hrá, ako prirodzene komunikujú s publikom. Sú neprehliadnuteľní, hovorí sa o nich. Skvelá správa pre domácu scénu.“

V dobre rozbehnutom roku pokračovali na Mente, kde zaujali Kevina Colea z KEXP, ktorý ich skladbu 4:17 zaradil do svojho podcastu Song of the Day. V apríli ich čaká Illsane Tour a začiatkom júla ďalší koncert na Pohode. Vystúpenie pred Slowdive potešilo celú kapelu a najmä gitaristu The Ills Martina Isa Krajčíra: „Pri pohľade na moju potetovanú ruku je určite každému jasné, že všetko sa pre mňa začalo počúvaním Cocteau Twins, ale hneď po nich som objavil Slowdive. Skladbu Alison považujem za jeden z najväčších hitov shoegazeového obdobia a celý tento žáner mal obrovský vplyv aj na vznik The Ills. Hrať pred Slowdive, to je ako pochváliť sa rodičom niečím, čo som od nich hrdo zdedil. Tešíme sa na Pohodu, na náš koncert a aj na to, že po nás hrajú práve Slowdive a budeme si môcť ich koncert poriadne vychutnať. Lepší scenár si ani nemôžeme priať!“

Potvrdení umelci: Solange, alt-J, Ylvis, Birdy, Jake Bugg, Boys Noize Live, Future Islands, Rodrigo y Gabriela, Benjamin Clementine, Squarepusher, Mark Lanegan Band, Beardyman’s Dream Team, Slaves, The Thurston Moore Group, Austra, Sleaford Mods, Machinedrum, Dillon, Mykki Blanco, Beak>, Shobaleader One, TOMM¥ €A$H, TaxiWars, Salut c’est cool, Black Box Revelation, Acid Arab, Alice Phoebe Lou, Baloji, Les Amazones d’Afrique,Idles, C Duncan, Ho99o9, Elektro Guzzi presents Parade, Maya Belsitzman & Matan Ephrat, Auktyon, Baloji, Blow Trio, White Wine, Gallowstreet, La Mambanegra, The Hydrant, Egopusher, Resisters, Lass, Pixvae, FlaxFab, Bolo nás jedenásť – Milan Lasica & friends, Chiki liki tu-a, Polemic, Bez Ladu a Skladu, Katarína Máliková, Ghost of you, Kieslowski, Garage, Laura a její tygri, MCH Band, Chór vážskych muzikantov, Flow, The Wilderness a mnohí ďalší…

Zdroj: Pohoda Festival s. r. o.

]]>
Leporelo_FM výráža na 10 rokov v „efemku“ turné. http://gregi.net/clanky/leporelo_fm-vyraza-na-10-rokov-v-efemku-turne/ Mon, 27 Mar 2017 07:35:37 +0000 http://gregi.net/?p=238709 [ čítať viac ...]]]> Leporelo_FM, jedna z mála rádiových relácií venujúca sa klubovej tanečnej elekronike – technu, house music a všetkým ostatným medzi tým tento rok oslavuje už 10 rokov v Rádiu_FM. Jej tvorcovia, DJi Milos, SkankBaltazar sa to rozhodli osláviť. Osláviť to s nimi môžete aj vy na jedej zo zástavok ich Leporelo_FM Tour – 10 rokov v „efemku“.

Leporelo_FM Tour – 10 rokov v “efemku“ bude mať 6 zastávok, kde okrem Leporelo_FM Djov zahrajú aj lokálny house/techno DJi, ktorý prispievajú k udržaniu tejto scény v danom meste.

7. Apríl – Dunajská Streda- NFG Klub
DJs: PLUSplus, Skank, Milos, Baltazar

8. Apríl – Bratislava – Radosť
DJs: Galagha, Kevi Anavi, Skank, Milos, Baltazar

14. Apríl – Trenčín – Panorama Club
DJs: M.Bulwa, Tiff, Skank, Milos, Baltazar

15. Apríl – Žilina – Klub Kolečko
DJs: Marosh, MiTH White, Skank, Milos, Baltazar

21. Apríl – Košice – Tabačka Kulturfabrik
DJs: Denes Toth, Paradiso Rhythm, Skank, Milos, Baltazar

22. Apríl – Prešov – Wave Klub
DJs: Skank, Milos, Baltazar

Relácia Leporelo_FM, ako súčasť vysielania Rádia_FM, začala v roku 2007 ako webcast, teda exkluzívna online relácia webového online kontentu. Po nejakom čase sa dostala do klasického rádiového vysielania. Celé to začali DJi Skank a Milos, ktorý časom k tvorbe relácie pozavali aj Baltazara. Dnes môžete Leporelo_FM počúvať každú nedeľu v noci, od polnoci do 2hej hodinny rannej, samozrejme v Rádiu_FM. Je to už 10 rokov a osláviť to ideme s vami.

www.radiofm.sk
www.facebook.com/leporelofm

Zdroj: Leporelo_FM

]]>
Crossband má nový klip a VLADIMÍRA HARAPESE v roli anděla! http://gregi.net/clanky/crossband-ma-novy-klip-a-vladimira-harapese-v-roli-andela/ Mon, 27 Mar 2017 07:33:25 +0000 http://gregi.net/?p=238706 [ čítať viac ...]]]> Další úspěšný singl nymburské kapely Crossband – Rozmarná – se dočkal videoklipu. Ačkoli je píseň v repertoáru skupiny už řadu let, teprve loni byla zařazena na poslední crossbandí album Normální deska a teprve letos získala i vizuální podobu.

Rozmarná je vesele laděný příběh o tom, jak důležité je povznést se nad průšvihy, které nám občas život nakládá. „Dva roky existoval videoklip jen v roztočené podobě, v prvním letošním čtvrtletí jsme se ale rozhodli, že dílo musí být dokončeno“ poznamenal Jarda Kříž, zpěvák kapely

Nymburk, domovské město Crossbandu, dobře posloužil svými kulisami k dokreslení celé historky. V té česká taneční a herecká legenda Vlastimil Harapes v roli anděla vlévá hlavnímu hrdinovi videoklipu do žil energii na to, aby ve svém životě nalezl vlastní cestu a uměl si ho naplno užít.

Crossband už před třemi roky vsadil na humor, když natáčel klip k písni Rozhodčí. A zabodoval. Přes 260 tisíc zhlédnutí na YouTube a umístění písně mezi první stovkou nejposlouchanějších českých písní mluví samo za sebe.

Premiéra videoklip Rozmarná proběhla v rámci relace Snídaně s Novou 23.3.2017.

Zdroj: Jam-Pr

]]>
Slovenské filmy bodovali na tohtoročnom festivale HORY A MESTO. http://gregi.net/clanky/slovenske-filmy-bodovali-na-tohtorocnom-festivale-hory-a-mesto/ Mon, 27 Mar 2017 07:26:45 +0000 http://gregi.net/?p=238702 [ čítať viac ...]]]> Odborná porota ocenila deväť filmov v jednotlivých kategóriách, z toho päť od slovenských tvorcov. 

Grand Prix získal Pavol Barabáš za film Sloboda pod nákladom, Cenu V4 Braňo Molnár za dokument Bratislava, mesto uprostred prírody, Cenu Literárneho fondu si odnášajú tvorcovia premiérovaného filmu Nesmrteľný les, Cena pre začínajúceho filmára poputuje k Adamovi Lisému za snímku Slovensko na šnúrkach, čestné uznanie v kategórii Voda patrí Rastislavovi Hatiarovi a jeho filmu Obyčajní chlapci

18. ročník festivalu ponúkol počas piatich dní 48 súťažných filmov, 20 cestoklubových premietaní KINO SVET a 11 hlavných hostí. Medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva HORY A MESTO uzavrú dnes večer v multiplexe Cinema City v bratislavskom Auparku premietania víťazných filmov. 

Výnimočný dokument zachytávajúci fenomén horského nosičstva, prerozprávaný jeho žijúcimi legendami. Porotu presvedčila vysoká úroveň filmového spracovania ustupujúcej tradície nosičstva, ktoré už nie je len profesiou, ale aj životnou filozofiou,“ píše sa vo verdikte poroty ku Grand Prix. Najnovší dokument Pavla Barabáša Sloboda pod nákladom uvádzal festival v špeciálnej sekcii Tatranské chaty, vo februári tohto roku ho ocenili aj na obdobnom kanadskom Vancouver International Mountain Festival v kategórii Horská kultúra. Snímka ponúka pohľad na život tatranských nosičov, ktorí zásobujú vysokohorské chaty za každého počasia. 

Členmi filmovej poroty boli: Jakub Zipser z Asociácie slovenských filmových klubov, Peter HapčoLinda Jamborová z kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie a poetka Katarína Kucbelová.

Cenu V4 získal Braňo Molnár za film Bratislava, mesto uprostred prírody, ktorý poukazuje na fragmenty prírody Bratislavy a jej okolia. Porota ocenila iný pohľad na hlavné mesto v čase výrazného developerského boomu. 

Na festivale Hory a mesto mala v sobotu (25. marca 2017) premiéru druhá časť trilógie Tajomné Karpaty s názvom Nesmrteľný les filmára a ochranára Erika Baláža. Za novátorský pístup k tematike získala snímka o prastarom lese pod Kriváňom Cenu Literárneho fondu. „Erik Baláž sa dlhodobo a systematicky venuje mapovaniu miznúcej slovenskej divočiny. Unikátne zábery zvyškov európskeho pralesa sú výsledkom stoviek hodín poctivého výskumu, filmárskej práce v teréne.  V slovenských podmienkach by bez podobného nasadenia a filmárskych skúseností prírodopisný film na tejto úrovni nemohol vzniknúť,“ napísala porota vo svojom vyhlásení.

Cenou pre začínajúceho filmára vyzdvihla porota snímku Adama Lisého Slovensko na šnúrkach, cena je za autenticitu výpovede a bezprostrednosť. Film mapuje jedinečný pokus svojho druhu – zdolať Slovensko od najzápadnejšeho bodu po najvýchodnejší štýlom hike and fly (po zemi na vlastných nohách alebo vzduchom na paraglide).

Britský film Blocheads režiséra Alastaira Leeho získal Čestné uznania v kategórii SKALA. Ide o vizuálne krásne spracovaný príbeh o zlatom veku boulderingu vo Veľkej Británii, o hľadaní nových línií a posúvaní hraníc ľudských schopností.

V kategórii ZEM porota najvyššie ohodnotila nepálsky film Lloyda Belchera Mira, ktorý na spomínanom vancouverskom festivale získal Grand Prix. Snímka je o nepálskej bežkyni, ktorá začala behávať v detstve a z jednoduchých pomerov a neľahkých podmienok sa vypracovala na jednu z najlepších bežkýň sveta.

Dokument Rastislava Hatiara Obyčajní chlapci, ktorý divákom predstavuje alebo pripomína legendárnu dvojicu liptovských skialpinistov Dušana Triznu a Milana Madaja, získal Čestné uznania v kategórii VODA. „Porotu oslovil predovšetkým skromný prístup dvoch hlavných protagonistov, ich vrcholové výkony v kontraste s absurdnými podmienkami na prelome 80. a 90. rokov.“ 

Štvoricu kategórií uzatvára VZDUCH a islandský dokument o búrlivom vzťahu islandského surfera so severoatlantickým vetrom Dohoda, ktorý získal Čestné uznanie v tejto kategórii.

Špeciálnu cenu poroty získal britský film Johanna režiséra Iana Derryho. Členovia poroty tak vyzdvihli vizuálne pôsobivý film v poetickej skratke, ktorý ponúka divácky zážitok na minimálnej ploche. Špeciálnu cenu si vyslúžil podľa nich tým, že v kontexte festivalu je ojedinelý svojím dôrazom na výtvarné spracovanie.

GRAND PRIX (cena za najlepší film) 

Sloboda pod nákladom (Slovensko, 58 min, 2016, r. Pavol Barabáš)
S krošňou na chrbte sa brodia v snehu, odolávajú búrke i víchrici. Zásobujú vysokohorské chaty za každého počasia. Odhaľme poznanie najstaršej generácie tatranských nosičov.

„Výnimočný dokument zachytávajúci fenomén horského nosičstva, prerozprávaný jeho žijúcimi legendami. Porotu presvedčila vysoká úroveň filmového spracovania ustupujúcej tradície nosičstva, ktoré už nie je len profesiou, ale aj životnou filozofiou.“

V4 PRIX  (cena za najlepší film z krajín V4) 

Bratislava, mesto uprostred prírody (Slovensko, 52 min, 2016, r. Braňo Molnár)

Film poukazuje na fragmenty prírody Bratislavy a jej okolia. Na to, ako z prírody stále ukrajujeme, ale zároveň aj na to, ako po nej voláme.

„Iný pohľad na Bratislavu v čase výrazného developerského boomu, informačne nabitý sprievodca faunou a flórou hlavného mesta a jeho okolia, a ich premenami v posledných rokoch.“

CENA LITERÁRNEHO FONDU (pre slovenský film, za novátorský prístup k tematike) – finančná odmena 700 €

Nesmrteľný les (Slovensko, 50 min, 2017, r. Erik Baláž)
Zo skalnatej pôdy pod Kriváňom vyrastá Nesmrteľný les. Jeho vládcami sú stáročné borovice limby a ich večný sprievodca medveď.

„Erik Baláž sa dlhodobo a systematicky venuje mapovaniu miznúcej slovenskej divočiny. Unikátne zábery zvyškov európskeho pralesa sú výsledkom stoviek hodín poctivého výskumu, filmárskej práce v teréne.  V slovenských podmienkach by bez podobného nasadenia a filmárskych skúseností prírodopisný film na tejto úrovni nemohol vzniknúť.

CENA PRE ZAČÍNAJÚCEHO FILMÁRA – finančná odmena 300 €
Slovensko na šnúrkach (Slovensko, 35 min, 2016, r. Adam Lisý)
Film mapuje jedinečný pokus svojho druhu – zdolať Slovensko od najzápadnejšeho bodu po najvýchodnejší štýlom hike and fly (po zemi na vlastných nohách alebo vzduchom na paraglide).

„Oceňujeme nápad mladého paraglidistu na projekt a jeho realizáciu. Cena je za autenticitu výpovede a bezprostrednosť. Držíme palce do budúcich projektov športovcovi aj režisérovi.“

Čestné uznania v kategóriách:

SKALA 

Blocheads (Blocheads, UK, 58 min, 2016, r. Alastair Lee)
Vizuálne krásne spracovaný príbeh o zlatom veku boulderingu vo Veľkej Británii, o hľadaní nových línií a posúvaní hraníc ľudských schopností.
„Pútavý prierez históriou jednej z najmladších lezeckých disciplín, ktorým nás prevedú jeho najväčšie osobnosti Veľkej Británie. Dynamický mix žánrov udrží vašu pozornosť po celý čas a máte chuť vyskúšať bouldering na vlastnej koži.“

ZEM 

Mira (Mira, Nepal, 42 min, 2016, r. Lloyd Belcher )

Pozoruhodný príbeh Mirinho života, ktorá sa napriek nepriazni osudu vypracovala na bežkyňu svetového formátu.

„Motivujúci a profesionálne spracovaný príbeh bežkyne zo zložitých a náročných pomerov. Zo sociálne nepodnetného a ekonomicky nerozvinutého prostredia nepálskej dediny. Je príkladom toho, že podpora mladých žien v týchto podmienkach je dôležitá a inšpirujúca.“

VODA

Obyčajní chlapci (Slovensko, 31 min, 2016, r. Rastislav Hatiar)

Legendárna dvojica liptovských skialpinistov Dušan Trizna a Milan Madaj zanechala v 90. rokoch v pretekárskom skialpinizme nezmazateľnú stopu na Slovensku aj v zahraničí. Aj s pomocou archívnych záberov sa režisér filmom snaží podať skutočný a neskreslený obraz známej dvojice v najslávnejšom období slovenského skialpinizmu.

„Spracovanie časti histórie slovenského skialpinizmu a jeho legiend. Pripomenutie skutočných hodnôt, ktoré stoja za týmto a všeobecne za športom. Porotu oslovil predovšetkým skromný prístup dvoch hlavných protagonistov, ich vrcholové výkony v kontraste s absurdnými podmienkami na prelome 80. a 90. rokov.“ 

VZDUCH 

Dohoda (The Accord, Island, 20 min, 2016, r. RC Cone)
Film o búrlivom vzťahu islandského surfera so severoatlantickým vetrom.

„Svieži film o surfovaní v krajine, kde by ste to naozaj nečakali, ktorému nechýba humor, nadhľad a kreatívne filmárske spracovanie.“

Špeciálna cena poroty

Johanna (Johanna, UK, 4 min, 2016, r. Ian Derry)
Johanna po vážnej nehode nachádza vášeň v liečivej ľadovej vode horských jazier.

„Vizuálne pôsobivý film v poetickej skratke. Ponúka divácky zážitok na minimálnej ploche. Špeciálnu cenu si vyslúžil tým, že v kontexte festivalu je ojedinelý svojim dôrazom na výtvarné spracovanie.“      

Zdroj: Zuzana Golianová, PR manažérka festivalu Hory a mesto

]]>
Milan Kňažko prevzal dnes večer v Zlatej kapličke CENU THÁLIE http://gregi.net/clanky/milan-knazko-prevzal-dnes-vecer-v-zlatej-kaplicke-cenu-thalie/ Mon, 27 Mar 2017 07:18:41 +0000 http://gregi.net/?p=238697 [ čítať viac ...]]]> Slovenský herec Milan Kňažko prevzal dnes večer v Zlatej kapličke Národného divadla v Prahe prestížnu výročnú CENU THÁLIE v kategórii činohra. Odborná porota ocenila jeho mimoriadny herecký koncert v monodráme SHYLOCK Divadla Na Jezerce. Milan Kňažko bol nominovaný na CENU THÁLIE už aj pred desiatimi rokmi za rolu Picasso z rovnomennej inscenácie Divadla Ungelt.

Podujatie od roku 1994 organizuje Herecká asociácia. 

„Ďakujem za dôveru Honzovi Hrušinskému, Divadlu Na Jezerce, za to, že našiel odvahu niesť toto riziko, prísť s hrou, ktorá poukazuje na komplikované problémy v našom živote a nie vždy dáva na ne uspokojivé odpovede. Hovorí sa o politickej korektnosti, ale často je to myslené ironicky, pretože politická korektnosť vlastne vzniká z politického alibizmu jednotlivcov, ktorí sa boja riskovať svoje dobré meno. Už pred desiatimi rokmi som bol nominovaný za Picassa, takže môžem povedať, že som pravidelne nominovaný každých desať rokov, timing je dokonalý, môžem sa tešiť na rok 2027,“ povedal ocenený Milan Kňažko. 

Vo vyhlásení štrnásťčlennej odbornej poroty, ktorej predsadá Jana Paterová sa píše: „V jedinečnej monodráme Milan Kňažko v roli herca Jona (ktorý hrá Shakespearovho Shylocka z Kupca benátskeho) bojuje za svoju hereckú rolu a to s prílišnou politickou korektnosťou. Provokuje, obhajuje, vstupuje do „dialógu“ s publikom, ktoré mu je de facto jediným partnerom. Aj keď málokedy zvýši hlas, je v tomto komornom type herectva nesmierne sugestívny. Jeho premeny z „civilného“ Jona do Shylocka sú nenápadné, ale o to viac atakujú. S minimom prostriedkov dosahuje maximálny účinok a divákom okrem „dialógu“ servíruje aj brilantný herecký koncert.“ 

Inscenácia Shylock mala v pražskom Divadle Na Jezerce premiéru 27. apríla 2016. Pôvodnú hru kanadského dramatika Marka Leiren-Younga režíroval Radek Balaš.

Spolu s Milanom Kňažkom boli nominovaní aj dvaja českí herci: Robert Mikluš (rola: Astrov, inscenácia: A. P. Čechov – Ujo Váňa, HaDivadlo Brno) a Šimon Krupa (rola: Jaroslav Pulec, inscenácia: Ladislav Klíma – Ľudská tragikomédia, Komorní scéna Aréna Ostrava). 

Ceny Thálie vyhlasuje a organizuje od roku 1994 Herecká asociácia, nezávislá profesná odborová organizácia výkonných umelcov, ktorí pôsobia v Českej republike. Nominácie a následne ceny sa vyhlasujú v štyroch kategóriách: činohra, opera, balet a iné tanečno-dramatické žánre a muzikál+opereta; asociácia chce tak upozorniť na mimoriadne javiskové výkony v inscenáciách, ktoré vznikli v Českej republike a ich premiéra alebo obnovená premiéra sa uskutočnila na českej scéne v období od 1. decembra predminulého roku do 30. novembra minulého roku, teda roku, za ktorý sa ocenenia udeľujú.

Zuzana Golianová 25. marec 2017, Bratislava, PR manažérka 

 

]]>
Obscure Sphinx – Epitaphs European tour 2017 http://gregi.net/podujatia/obscure-sphinx-epitaphs-european-tour-2017-2/ Sat, 25 Mar 2017 23:00:09 +0000 http://gregi.net/?p=237072

]]>
SUBMAZE: súťaž o voľné vstupy a flašu kapitána! http://gregi.net/clanky/submaze-sutaz-o-volne-vstupy-a-flasku-kapitana/ Sat, 25 Mar 2017 10:00:02 +0000 http://gregi.net/?p=238576 [ čítať viac ...]]]> V spolupráci s organizátorom vám prinášame súťaž o 2 vstupenky a 1 vstupenku + flašu Kapitána na novú dnb noc SUBMAZE, ktorá sa bude konať 1. apríla 2017 v legendárnom bratislavskom ELAM klube. A nie je to prvo aprílový žart. Výhra aj akcia je reálna :) Tak neváhajte súťažiť…

Súťažná otázka: Ako sa volá nový album L PLUS?

1. výherca získa 1 vstupenku + flašu kapitána.
2. výherca získa 2 vstupenky

Koniec súťaže: 29. marca 2017 o 15:00 hod
Výherca bude oboznámený emailom alebo telefonicky.
Pokiaľ chcete byť informovaný o výhre formou sms, napíšte aj svoje čislo na mobil.

Množstvo informácií o akcii sa dozviete v tomto článku.

SUBMAZE - súťaž o 3 voľné vstupy + flaša Kapitána

FB event: https://www.facebook.com/events/196576377488339/
Elam page: https://www.facebook.com/elamklub/
L Plus: https://www.facebook.com/lplus/?hc_ref=SEARCH
Lixx: https://www.facebook.com/lixxdnb/
DCKDST: https://www.facebook.com/DCKDST/

Údaje ktoré sú potrebné pre priebeh súťaže budú použité pre interné účely gregi.net a nebudú poskytnuté tretím osobám.

Zdroj: ELAM klub

]]>
MARQET se představuje s debutovým albem ME http://gregi.net/clanky/marqet-se-predstavuje-s-debutovym-albem-me/ Sat, 25 Mar 2017 09:00:24 +0000 http://gregi.net/?p=238679 [ čítať viac ...]]]> Po čtyřech letech tvorby a třech vydaných singlech, spatřilo světlo hudebního světa první album hudebního projektu MARQET. Pokřtěno bylo 21. února v holešovickém Vnitroblocku. 

Album vznikalo přibližně čtyři roky. Výsledkem je jedenáct skladeb, v nichž se mísí hudební žánry pop, soul, jazz, swing, drum´n´bass a funky. Za projektem stojí zpěvačka Markéta Plecháčová, která mimo jiné působí i v tanečním duu Verona. MARQET je však zcela jiný šálek kávy. Jedná se o sólový projekt zpěvačky, v němž realizuje své hudební touhy a nápady – skládá melodie a vytváří texty. O realizaci a aranžmá písní se stará kolega Luděk Fiala –  multiinstrumentalista, textař, skladatel a zpěvák. 

Na křtu alba, který se konal koncem února v holešovickém Vnitroblocku se na pódiu spolu s MARQET představili ještě další dva umělci: violoncellistka Karin Černá a rapper Antwi Oduro známý z hudebního uskupení Notes from Prague.

MARQET má aktuálně na svém kontě tři vydané singly. Prvním byla skladba Belle, jejíž videoklip se natáčel v ulicích Londýna. Následovala hořkosladká balada Everytime, kterou doplnil netradiční hudební videoklip plný tance a emocí. A zatím posledním singlem byla letní akustická kytarovka s názvem Calling me.

Letos by se MARQET chtěla přiblížit více svému dalšímu cíli – živému vystupování. „Pokud se zadaří, dočkají se příznivci naší hudby i živých vystoupení, pro které bych ráda dala dohromady menší kapelu šikovných muzikantů,“ potvrzuje zpěvačka Markéta.

INFORMACE O ALBU
Interpret: MARQET
Název alba: ME
Žánr: pop
Počet skladeb: 11
Celková délka: 36 minut
Rok vydání: 2017
Vydavatel: MARQET production
Dostupnost: Album možné zakoupit a streamovat u všech známých internetových zprostředkovatelů hudby (iTunes, Deezer, Google play, Spotify, supraphonline.cz, amazon mp3 a dalších).
Cena: 150 Kč

Zdroj:  M A R Q E T // marqet.eu

]]>
King Shaolin http://gregi.net/podujatia/king-shaolin-7/ Fri, 24 Mar 2017 23:00:06 +0000 http://gregi.net/?p=237183

]]>
We Love The 90’s – Vol. 3: Videoreport! http://gregi.net/clanky/we-love-the-90s-vol-3-videoreport/ Fri, 24 Mar 2017 14:01:44 +0000 http://gregi.net/?p=238684 V piatok 17. 03. 2017 sa v bratislavskej športovej hale HANT Arena konala tretia edícia párty zameranej na hudbu z 90tych rokov We Love The 90’s Vol. 3.  Vystúpili tu hviezdy ako E-ROTIC, LA BOUCHE či FUN FACTORY. Celý večer priebežne moderoval Mc Erik, takže núdza o kvalitnú zábavu rozhodne nebola.  Preto vám teraz prinášame menší záznam formou videí z tejto noci.

Celý zoznam videí: https://www.youtube.com/playlist?list=PLdG_aHFfYWj-itUbaGZ87n7dYidtae2t1

Napísal / Video: Ivo Ninja

]]>
Dnes vychádzajú kompletné Supraphonské nahrávky JEANA-PIERRA RAMPALA. http://gregi.net/clanky/dnes-vychadzaju-kompletne-supraphonske-nahravky-jeana-pierra-rampala/ Fri, 24 Mar 2017 09:13:11 +0000 http://gregi.net/?p=238672 [ čítať viac ...]]]> Pražské nahrávky presláveného francúzskeho flautistu na novom 2CD Supraphonu budú predstavené už tento víkend – 26. marca v rámci XXI. ročníka Flautového dňa Pražského konzervatória, kde ich pokrstí slávny žiak Jeana-Pierra Rampala, svetoznámy flautista András Adorján.

Praha sa pre Jeana-Pierra Rampala stala už pri jeho prvej návšteve vzácnym miestom na mape sveta. Jeho prvá cesta do krajiny východného bloku vytvorila priateľstvo s ďalším mimoriadnym hudobníkom Milanom Munclingerom, s ktorým zdieľal vášeň pre barokovú hudbu. Práve vďaka Munclingerovej iniciatíve sa Jean-Pierre Rampal 31. 5. 1955 predstavil publiku Medzinárodného hudobného festivalu Pražské Jaro na beznádejne vypredanom recitále s Alfredem Holečkem. Hneď nasledujúci deň vydal Jean-Pierre Rampal prvú z rady nahrávok pre vydavateľstvo Supraphon – Prokofjevova sonáta. Do roku 1956 potom vznikli premiérové nahrávky sonát F. Bendy a F.X Richtera, koncertov Stamitze, Rosettiho a predovšetkým – s Pražským  komorným orchestrom pod Munclingerovým vedením – koncerty Richtera a Bendy. Výnimočnosť posledných dvoch dokladá aj ohlas medzinárodnej kritiky: nahrávka bola ocenená Grand Prix du Disque de l’Académie  Charles Cros

Rampalova  supraphonská diskografia sa uzavrela nahrávkou s Českou filharmóniou z apríla 1958. Práve vďaka Rampalovi sa do medzinárodného povedomia dostalo meno vtedy tridsaťročného skladateľa Jindřicha Feldu, ktorého flautový koncert Rampal odohral.

Praha zostala aj v neskorších rokoch pre tohto fenomenálneho francúzskeho flautistu miestom návratov na koncertné pódiá i na stretávanie sa so vzácnymi a blízkymi priateľmi. 

Pražské odtlačky Jeana – Pierra Rampala v podobe legendárnych nahrávok vydáva Supraphon v novej remastrovanej podobe na 2CD dnes, v piatok 24. marca 2017.

Prezentáciu 2CD Kompletní supraphonské nahrávky Jeana-Pierra Rampala pripravuje Pražské konzervatórium v rámci XXI. ročníka Flautového dňa, ktorý sa uskutoční túto nedeľu 26. marca 2017 v koncertnej sále konzervatória Na Rejdišti 1 v Prahe 1. Najprv od 16:30hod. profesor Pražského konzervatória Jan Ostrý prevedie slovom aj obrazom diskografiu Jeana-Pierra Rampala a zároveň zmapuje pražské pobyty slávneho flautistu. Krstným otcom CD bude svetovo známy flautista a Rampalov žiak, neskôr jeho dlhoročný kolega a priateľ András Adorján, ktorý od 18:00hod. vystúpi spoločne s klaviristom a profesorkou Pražského konzervatória Silviou Ježkovou na svojom recitále, kde zaznejú skladby C. Dopplera, A. Dvořáka a W. A. Mozarta.

Miroslav Lopuchovský, vedúci oddelenia drevených dychových nástrojov Pražského konzervatória a zakladateľ Flautového dňa, k tomu poznamenal: ,,Flautové dni na Pražskom konzervatóriu sú najväčšou akciou svojho druhu pre široké spektrum záujemcov o hru na priečnej flaute z celej Českej republiky. V posledných ročníkoch sa nám podarilo pozvať medzinárodne uznávaných flautistov, a to sa týka aj tohtoročného hosťa Andrása Adorjána, profesora Vysokej hudobnej školy v Kolíne nad Rýnom, Vysokej hudobnej školy v Mníchove a dlhoročného lektora Rampalových hudobných akadémii v Nice a ďalších majstrovských kurzov. Taktiež je pravidelne porotcom významných flautových súťaží a predsedom Nemeckej spoločnosti pre flautistov.“

Album na Suprapohnonline: www.supraphonline.cz/album/294417-jean-pierre-rampal-v-praze-kompletni-supraphonske-nahravky
Pražské konzervatórium: www.prgcons.cz                       

ZDROJ: SUPRAPHON/ SOUL FOR SHOW 2017                                                                       

]]>
Festival Slunovrat objevil nové písničkáře. http://gregi.net/clanky/festival-slunovrat-objevil-nove-pisnickare/ Fri, 24 Mar 2017 09:02:40 +0000 http://gregi.net/?p=238659 [ čítať viac ...]]]> Dne 15. března 2017 se v pražském hudebním klubu Slušnej kanál konalo finále talentové soutěže písničkářů a hudebních skupin. Vítězem tříměsíční soutěže festivalu Slunovrat se stala folková skupina TAMDOLETMA.

Kromě hraní na festivalu Slunovrat, který se uskuteční letos v termínu 23. – 24. června v areálu vodáckého kempu Sázavský ostrov, získali také unikátní skleněnou zlacenou trofej, ručně zhotovenou tradiční českou sklárnou Ave Clara.  Na druhém místě se umístila Tereza Jakobová, která se současně stala také vítězkou facebookové soutěže a na bronzovém třetím místě se umístili pražští The Lazy Bones.

Protože došlo ke shodě vítězky v bodování poroty a facebookové soutěži, rozhodla se porota udělit takzvanou „Divokou kartu poroty“ a ocenila také kapelu na čtvrtém místě ŠouflŠou, kteří byli rovněž pozváni k hraní na festivalu.

V porotě zasedli: Předseda a patron soutěže Jindra Polák ze skupiny Jelen, čestný host soutěže Karel Holas, ze skupiny Čechomor, programový ředitel Country rádia Pavel Bezouška, hudební dramaturg Jan Kurčík, hudební dramaturg a filmový producent Jaroslav Capanda, obchodní manažer hudební televizní stanice Slušnej kanál Jan Schiesel a hudební zpravodaj ČTK, Roman Jireš.

Diváci a  porota se nejvíce pobavili humorným číslem folkové dvojice Tamdoletma, kteří vynikali přesvědčivými a originálními texty svých písní. S velkou podporou v obecenstvu zazpívala také mladá písničkářka Tereza Jakobová. Nakonec se objevila originální skupina z Čelákovic s názvem Šouflšou, hrající  na tubu, trubku a banjo, kteří rozjásali přítomné diváky vtipnými texty a retro melodiemi.                                    

Do soutěže přišlo  přes 1000 nahrávek a zaznamenala velký zájem ze strany mladých talentovaných písničkářů a hudebních skupin. Pořadatelé plánují, že příští rok soutěž rozšíří o kategorii “nejlepší text“. „Jsme velice spokojeni a mile překvapeni, je vidět, že písničkáři v Čechách ještě nevymřeli a že se z tohoto žánru stává velice žádaný artikl na hudebním trhu“. Sdělila, ředitelka festivalu Slunovrat, Nikol Poselová.

Nultý ročník hudebního festivalu Slunovrat, který se uskuteční ve dnech 23. 6. – 24. 6. 2017 ve vodáckém kempu Sázavský ostrov. V sobotu se v hlavním programu akce objeví slovenský populární zpěvák Richard Müller. Plejádu známých umělců a písničkářů doplní Aneta Langerová, Bratři Ebenové, František Nedvěd, Xindl X, Ivan Mládek, Thom Artway, skupina Neřež s Katarínou Koščovou, David Stypka, kapela Všichni Svatí a mnozí další z řad mladých talentovaných umělců.

Speciální limitovanou edici dvoudenních permanentek na Slunovrat lze zakoupit do 31. března 2017 za akční zaváděcí cenu 490,- Kč. 

Vstupenky zakoupíte exkluzivně v předprodejní síti www.ticketstream.cz a na pobočkách cestovních kanceláří ČEDOK a FIRO-tour. Více informací naleznete na webových stránkách  www.slunovratfest.cz nebo na Facebooku akce.

Zdroj: Nikol  Poselová, Ředitelka hudebního festivalu Slunovrat

]]>
POMÔŽME SI NEBÁŤ SA, ODKAZUJE V NOVOM VIDEU PESNIČKÁR NANY HUDÁK ZO SLNKO RECORDS. http://gregi.net/clanky/pomozme-si-nebat-sa-odkazuje-v-novom-videu-pesnickar-nany-hudak-zo-slnko-records/ Fri, 24 Mar 2017 08:52:04 +0000 http://gregi.net/?p=238654 [ čítať viac ...]]]> Alternatívny folkový pesničkár Nany Hudák pred rokom vydal svoj piaty album Jazyk duší na známej značke Slnko Records. Po takmer dvanástich mesiacoch koncertovania a dvoch klipoch k skladbám Khaleesi a Luna, prichádza prievidzský hudobník s ďalším vizuálom k pesničke Strachokráľ. Koncom marca pri tejto príležitosti vyrazí na sedemkoncertnú šnúru do Čiech.

Svojrázny gitarista, spevák a skladateľ Nany Hudák má odžitý silný príbeh, v ktorom ušiel zo školy, aby sa stal muzikantom, odpracoval si nespočetné množstvo hodín na stavbách, vo fabrikách aj na farme v Holandsku, aby sa po vážnom úraze ruky nakoniec naplno vrátil už len k hudbe. Nany si vyskúšal starý model hudobného biznisu s vydavateľstvom “major label” typu, aj čistý DIY prístup, kde je sám zodpovedný za všetko – od hudby, klipov, webstránky až po vybavovanie koncertov. 

Jeho najnovší hudobný a vizuálny počin spracováva tému všadeprítomného strachu, ktorý núti ľudí správať sa iracionálne. “Strach sa na nás valí zo všetkých strán. Vkráda sa nám do duší a my máme potrebu konať. Patrím k tým, ktorí veria, že strach je zdrojom zla. Keď konáme z popudu strachu, pravdepodobne konáme vo väčšej či menšej miere zlo. A čoho sa to vlastne bojíme? Predsa toho zla, ktoré sami pod tlakom strachu spoluvytvárame. To je začarovaný kruh,” uvažuje Nany Hudák o odkaze skladby Strachokráľ a naznačuje aj ďalšiu, u nás nanajvýš aktuálnu významovú rovinu.

“Keď ma uvidíte v spoločnosti „zlého“ človeka, skôr ako ma odsúdite a vylúčite spomedzi svojich priateľov, či už v živote alebo na  ‘fejsbúkoch’, vedzte, že sa práve možno spolu s tým „zloduchom“ len snažíme pochopiť, prečo sa ja bojím jeho a prečo sa on bojí mňa. A aj keď je len malá nádej, že to zmeníme, chcem o ňu stáť,” vysvetľuje Nany. 

Strachokráľ a ďalšie skladby z najnovšieho albumu Jazyk duší predstaví na svojom blížiacom sa turné v Čechách. V siedmich mestách vystúpi sólo s gitarou a na niektorých zastávkach sa k nemu pridajú ďalší hostia a pesničkári Cermaque, Dana Houdková, Marek Dusil, Filip Pýcha a Jana Šteflíčková, s ktorou koncom roka nahral pesničku Duet

NANY HUDÁK A KONCERTY V ČR
31.03.2017 Ostrava, Cooltou+ Cermaque
01.04.2017 Dvůr Králové nad Labem, Městská knihovna Slavoj + Filip Pýcha
03.04.2017 Praha, Bar Coming Soon + Dana Houdková a Marek Dusil
04.04.2017 Praha, Carpe Diem + Jana Šteflíčková
07.04.2017 Praha, Klubovna Zázemí + Filip Pýcha
08.04.2017 Kladno, Dundee Jam
11.04.2017 Brno, Duck Bar

Web Nanyho Hudáka: http://www.nany.sk 

Zdroj: Slnko Records

]]>
Skupina Elections in the Deaftown s novým zvukom na singli Awakening. http://gregi.net/clanky/skupina-elections-in-the-deaftown-s-novym-zvukom-na-singli-awakening/ Fri, 24 Mar 2017 08:49:18 +0000 http://gregi.net/?p=238650 [ čítať viac ...]]]> Slovenská indie-popová skupina Elections In The Deaftown poctivo pracuje na novom EP, ktoré bude pokračovateľom výborne prijatého debutového albumu Glue. Prvý singel Strangers sa už objavil na kompilácii Ostrov hudby, tentokrát prichádzajú so skladbou Awakening a úplne novým zvukom. Dokonca bez gitár!

Zatiaľ nepomenované EP by malo vyjsť na jeseň tohto roku, pätica muzikantov však poctivo pracuje na skladbách a posúva sa do temnejších elekronických vôd. „Snažíme sa nájsť iný spôsob hudobného vyjadrenia, čo potvrdzuje aj fakt, že Awakening je úplne prvá skladba, v ktorej sme nepoužili žiadny gitarový nástroj,“ hovorí za Elections in the Deaftown frontman Lukáš Zdurienčík. „Už teraz je isté, že nové EP bude ovplyvnené týmto posunom k viac syntetizérovému, elektronickejšiemu a prepracovanejšiemu zvuku.“

O mix skladby sa už tradične postaral Erik Horák z Lososound studia, master si zobral na starosť rešpektovaný český producent Ecson Waldes z pražského Biotech studia, s ktorými začali EITD spolupracovať už pri debutovom albume. Spoločne so singlom predstavuje skupina aj videoklip, ktorý vznikol v spolupráci s fotografom Patrikom Vachalíkom. „Chceli sme ho čo najminimalistickejší, minimalizmus vo vizuálnej prezentácii máme totiž radi. Patrik zaloopoval naše minipohyby pred kamerou, neskôr ich vystupňoval a nám sa to páči. A okrem toho sme sa pri nakúcaní aj celkom dobre zabavili,“ dopĺňa Lukáš.  

Kapela sa odhodlala aj k ďalším zásadným krokom. Všetci piati členovia – Lukáš Zdurienčík, Lukáš Harvánek, Juraj Hariš, Martin Husárik a Ľuboš Šamaj – sa rozhodli presťahovať do Bratislavy, aby mohli intenzívnejšie skúšať a pripravovať nový materiál. V ostatných dňoch spoločne rekonštruovali priestory v Novej Cvernovke a prerábali si ich na skúšobňu spojenú so štúdiom. „Práce ešte stále pokračujú, ale robíme na tom už niekoľko týždňov. Všetko, od elektriny až po murárčinu, si robíme sami,“ smeje sa Lukáš a už vážnejšie dodáva: „Chceme, aby tu bolo možné urobiť naozaj kvalitnú nahrávku – nielen pre nás, ale napríklad aj pre iné kapely, ktoré možno nemajú rozpočet na drahšie štúdia.“

Skupina sa v týchto dňoch, okrem manuálnej práíce v Novej Cvernovke, sústredí na prípravu spomínaného EP, v lete sa však chystá vystúpiť na viacerých festivaloch, kde by rada fanúšikom zahrala aj niekoľko nových skladieb.

www.electionsinthedeaftown.com
www.facebook.com/Elections-In-The-Deaftown-205466219532271
https://electionsinthedeaftown.bandcamp.com/

Zdroj: Real Something

]]>
Freedom Call – Bratislava – Babylon – 1.4.2017 ! http://gregi.net/clanky/freedom-call-bratislava-babylon-1-4-2017/ Fri, 24 Mar 2017 08:42:00 +0000 http://gregi.net/?p=238646 [ čítať viac ...]]]> Po generálke – koncerte kapely v košickom Collosseu (priložené fotografie) môžu priaznivci jednej z najlepších live kapiel súčasnosti s pokojom povedať, že bez nadsadzovania, veľká metalová párty je tu už o necelé dva týždne.

Previerka v Košiciach dopadla na výbornú a fanúšikovia už po prvej skladbe spokojne kývali hlavami, poskakovali, spievali a aplaudovali po celú dobu koncertu.

Kapela hrala niečo cez 100 minút a vytiahla nielen novšie skladby – posledné dve klipovky METAL IS FOR EVERYONE a UNION OF THE STRONG ale aj preverené hymny ako Mr.EVIL, FREEDOM CALL, CARRY ON, LAND OF LIGHT, WARRIORS, UNITED ALLIANCE či CIRCLE OF LIFE !

Neočakávanou čerešničkou na torte sa stala hitovka od LEONARDA COHENA – HALLELUJAH, ktorú spevák Chris najprv predspieval ľuďom v pre FREEDOM CALL upravenom texte, kde nechýbalo ani slovné spojenie Heavy Metal a Freedom Call, výzva k headbangingu a zdvihnutiu rúk nad hlavu ;-) a potom vyzval ľudí, aby ju spievali s kapelou. Odspievaná aj pápežskej čiapke na hlave sa stala skladba jedným z ťahákov večera, čo fanúšikovia náležite ocenili.

HALLEJUJAH LIVE: https://www.facebook.com/epg.sk/ (celá skladba) alebo :https://www.youtube.com/watch?v=bpypL05nW28&feature=share

Veľmi slušne zaplnené COLLOSSEUM vďaka EPG zažilo opäť raz fantastickú heavy a melodicko metalovú show a spokojnosťou žiarili nielen hudobníci na pódiu ale aj kompletné košické publikum. 

Ravenclaw ako hosť koncertu zabrali taktiež a pripravili pôdu kapele naozaj ako profíci. V Bratislave si s Freedomákmi zahrajú tiež a túto dvojzostavu ešte rakúski symfonickí power metalisti DRAGONY, takže večer potrvá dlhšie o porciu ich muziky.

Album prebieha k novinkovému albumu FREEDOM CALL – „Master of Light“

Vstupenky na bratislavský koncert metalových bavičov si zakúpite v sieti Ticketportal a na epg@epg.sk (limitovanú edíciu farebných vstupeniek, ako býva zvykom)

Ďalšie akcie EPG: Fleshgod Apocalypse začiatkom mája, More Than Fest v auguste a reunionovaný Helloween v novembri. Ďalšie akcie budú oznámené čoskoro !

Zdroj: Ján „AMOK Poliak“ , www.epg.sk , www.mftest.sk
Foto : Freedom Call Official

]]>
SYMBIOSIS http://gregi.net/podujatia/symbiosis/ Thu, 23 Mar 2017 23:00:57 +0000 http://gregi.net/?p=238139

]]>
King Shaolin http://gregi.net/podujatia/king-shaolin-6/ Thu, 23 Mar 2017 23:00:10 +0000 http://gregi.net/?p=237181

]]>
INDIE HITS http://gregi.net/podujatia/indie-hits-14/ Thu, 23 Mar 2017 23:00:03 +0000 http://gregi.net/?p=238540

]]>
BROKENBASE XL9 /TEDDY KILLERZ/RU http://gregi.net/podujatia/brokenbase-xl9-teddy-killerzru/ Thu, 23 Mar 2017 23:00:00 +0000 http://gregi.net/?p=237076 TEDDY KILLERZ/RAM, BAD TASTE, EATBRAIN/RU
ACID B2B TROVIX/EpicBrains, RaveCulture/
TRIPOLOGIC/RaveCulture/
BEATPROX B2B RUDLOCK/BrokenBase/
INFECT-ED/BrokenBase/
CYBERPHEX/Logi:X/

]]>
Hudba sveta Žilina http://gregi.net/podujatia/hudba-sveta-zilina-2/ Fri, 24 Mar 2017 00:00:00 +0000 http://gregi.net/?p=236266 24. 3. 2017 Stanica Žilina – Záriečie
Balkan Strings Trio (Srbsko)
Balkansambel (Slovensko)
Relu & Zuralia Orchestra (Rumunsko)

]]>
Death metalové legendy IMMOLATION a VADER skántria Košice! http://gregi.net/clanky/death-metalove-legendy-immolation-a-vader-skantria-kosice/ Thu, 23 Mar 2017 10:00:42 +0000 http://gregi.net/?p=238628 [ čítať viac ...]]]> Srdcia death metalových fanúšikov začnú biť krvilačné tempá, pretože východoslovenskú metropolu – Košice navštívia VADER a IMMOLATION!

Košické Collosseum privíta samotné legendy smrtiaceho kovu! Headlinermi večera budú Poliaci VADER. Kapela, ktorá už drtí death metal pomaly 35 rokov a stále neuberá z tempa, nám predstaví nový album – „The Empire“, ktorý je opäť smrtonosný až na kosť! O nič menšia legenda, tentokrát z New Yorku, IMMOLATION nám ušné bubienky prepláchne poriadne mohutným a temným death metalom. Nedávno vydali album „Atonement“, ktorý sa prikláňa ku koreňom, avšak s brutálnym zvukom a monumentálnym vyznením. Živé vystúpenia sú stále plné dravosti, ale aj démonskej atmosféry. Fanúšikovia valivého death metalu si prídu na svoje! Support koncertu sú vegánski death metalisti – MONUMENT OF MISANTHROPY, ktorí radi zabŕdnu aj do grindu. Bude to večer poriadne nasiaknutý smrtiacim kovom!

VADER – Death Metal/USA
IMMOLATION – Death metal/USA
MONUMENT OF MISANTHROPY – Death Metal/Rakúsko

Vstup: 
V klube: 19 €
Na mieste: 21 €

Lístky je možne aj kúpiť na obscure.cz – http://sk.obscure.cz/en/events/
FB event: https://www.facebook.com/events/1222889497780546/

Promo text: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor/Hlukoskop.sk

]]>