AVON Pochod: Prísť na Hrad sa oplatí!

Už o mesiac vás čaká v rámci AVON Pochodu bohatý program, dobré jedlo, skvelá atmosféra a zároveň pomôžete dobrej veci!

Ak ešte nemáte program na sobotu 17. júna, čo je presne o mesiac, pozývame vás na príjemné podujatie, s dlhoročnou tradíciou, ktoré však tento rok bude plné noviniek a prekvapení. Tohtoročný AVON Pochod proti rakovine prsníka totiž nebude mať len charitatívny rozmer, ale tých, ktorí pomáhajú, odmeníme aj bohatým programom a množstvom sprievodných aktivít. 

 

Myšlienka projektu AVON proti rakovine prsníka ostáva rovnaká už celé roky – nielen podporiť a pomáhať ženám bojujúcim s rakovinou prsníka, ale takisto informovať verejnosť o dôležitosti prevencie a o ochorení samotnom.

Tento rok však bude AVON Pochod plný noviniek. Podujatie sa presunie do areálu Východnej terasy na Bratislavskom hrade, ktorý je ako stvorený na príjemné posedenie s rodinou či priateľmi a ponúka nádherné výhľady na hlavné mesto. Stromy areálu poskytnú dostatočné útočisko pred júnovými lúčmi slnka, a tak si môžu návštevníci užiť príjemné posedenie na dekách v tráve. Núdza nebude ani o chutné jedlo a osviežujúce nápoje v street food zóne. Okrem toho bude podujatie počas celého dňa nabité skvelým programom vhodným pre všetky vekové kategórie.

Na hlavnom pódiu sa predstavia známi interpreti a skupiny ako Jana Kirschner, Korben Dallas, Polemic, POPS ft. Lukáš Adamec, Klnka – detský folklórny súbor, Campana Batucada – bubnová show, ktorých uvedie moderátor Milan „Junior“ Zimnýkoval. Pripravený je aj špeciálny program, ktorý sa doteraz na tomto podujatí ešte neobjavil. V rámci neho sa predstaví Boris Pršo so svojou Walk talk show, kde privíta a vyspovedá ambasádorov projektu, zástupcov neziskových organizácií a ďalších zaujímavých hostí. Ďalej sa návštevníci môžu tešiť na autogramiádu známych tvárí či školu Nordic Walking a mnoho ďalšieho. Pre najmenších bude vytvorená detská zóna, v ktorej bude o zábavu postarané. Čaká na nich maľovanie na tvár, kreatívny workshop, skákací hrad, čítanie detských knižiek, detské divadielko, vystúpenie Crazy Chichi and Friends a predstavenie Chcem byť požiarnikom.

Podujatie svojou účasťou podporia bojovníčky aj tváre projektu AVON Pochod proti rakovine prsníka – Jana Kirschner, Ada Straková, Maroš Kramár, Alena Heribanová, Hana Rapantová, Braňo „Bruno“ Ciberej, Zlatica Puškárová, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Roman Juraško, Kvetka Horváthová, Beáta Dubasová, Henrieta Mičkovicová a Soňa Skoncová, ktorá ho ako nová tvár projektu absolvuje prvýkrát.

Neodmysliteľnou súčasťou programu je aj samotný pochod ulicami historického centra. Ten bude štartovať o 14:30 hod., kedy sa ružový dav vyberie do historického centra mesta s cieľom upriamiť pozornosť na boj za zdravé prsia.

Vstupenkou na podujatie je Tričko proti rakovine prsníka 2017, ktoré je v ponuke v dámskom, pánskom a detskom prevedení. Tieto dizajnové kúsky vytvoril známy český návrhár Lukáš Macháček, pričom každý je odrazom kvality, jednoduchosti, nadčasovosti a kombinovateľnosti. Kúpou trička prispievate na dobrú vec a zároveň získate aj vstup zadarmo na prehliadku Bratislavského hradu. Deti do 12 rokov, ktoré prídu v sprievode dospelej osoby, majú vstup do areálu zadarmo. Navyše každý aktívny účastník AVON Pochodu, ktorý si zakúpi vstupenku má možnosť využiť zľavnené cestovné. Dopravte sa teda na podujatie vlakom a máte nárok na 100 % zľavu na cestu späť.

Všetky finančné prostriedky získané predajom tričiek poputujú na konto verejnej zbierky AVON Pochod 2017, realizovanej občianskym združením Amazonky. Viac informácií o AVON Pochode nájdete na webovej stránke www.zdraveprsia.sk a na Facebook-ovom profile Avon proti rakovine prsníka.

AVON Pochod proti rakovine prsníka

Spoločnosť AVON Cosmetics sa na Slovensku venuje problematike rakoviny prsníka už viac ako 19 rokov. Patrí medzi 50 krajín vo svete, ktoré každoročne podporujú boj proti tejto chorobe prostredníctvom projektu AVON Pochod proti rakovine prsníka. Cieľom tohto charitatívneho podujatia je starostlivosť o zdravie žien, zvýšenie povedomia verejnosti o tomto ochorení a podpora výskumu v tejto oblasti. Od vzniku projektu sa podarilo vyzbierať viac ako 1,2 milióna EUR, ktoré poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti.

Zdroj: TS