Bezútešné zúfalstvo dokonale prenesené do zvuku, to sú talianski Kill Your Boyfriend!

Dvojčlenná dark rocková formácia Kill Your Boyfriend z Talianska prichádza do Bratislavy, nenechajte si ujsť koncert organizovaný agentúrou Icecreamdisco v spolupráci s projektom Welcome!  – už 9.apríla v klube FUGA. 

Kill You Boyfriend sú jemnejšou verziou industrial či noise music, ľahšie stráviteľné, no o nič menej výpovedné. Energický, miestami až agresívny elektro punk a dark wave pripomína tvorbu Nine Inch Nails či Joy Division, poslucháči by mohli v ich tvorbe nájsť aj vplyvy Depeche Mode.

Emocionálny výlet od zúfalstva až po agresívnu žiarlivosť

Kill Your Boyfriend vznikli v roku 2011, kapelu tvorí Matteo Scarpa na gitare a spev a Antonio Angeli na bicích.  Po úspešnej šnúre koncertov vo viac ako 80-tich kluboch a festivaloch v Taliansku aj v zahraničí, vydala kapela koncom minulého roka nové EP ‘Ghosts’, ktoré je prirodzeným pokračovaním predchádzajúceho albumu ‘The King Is Dead’.

‘Ghosts’ je nahrávka, ktorá vás ponorí do prázdneho priestoru plného beznádeje, smútku a zlosti. Názov kapely je výpovedný, rovnako ako názvy všetkých doterajších skladieb, ktoré sú pomenované mužskými menami ( napríklad Charles, Frank, Neil či Martin). V tomto trende pokračujú aj na novom EP, kde sú jednotlivé skladby nazvané pre zmenu anonymne – Man 1, 9, 3 a 4. Štyri skladby, ktoré perfektne zachytávajú bezútešný pocit skľúčenosti a zúfalstva. Elektronický škripot a pulzujúce syntetické zvuky v úvodnej skladbe Man 1 vyvolajú vo vás spomienky na ťažké ráno po prehýrenej noci, Man 4 zas pocit, keď dostanete zlý nápad, ktorý vás dovedie k sérii naozaj zlých seba zničujúcich rozhodnutí.

“Naša hudba je o každodenných duchoch, ktorí vychádzajú z spomienok, tráum a z utrpenia, ktoré preniká do nášho života a často ovplyvňuje naše rozhodnutia.” Kapela prechádza sériou životných udalostí, pri ktorých nechýba nevraživosť, hnev a túžba po pomste. Ak sa teda náhodou voláte Rudolf, odporúčame pomerne veľa obozretnosti, keďže na albume The King is Dead je tomuto menu venovaných celých 6 minút myšlienkových pochodov.

Koncert kapely ‘Kill Your Boyfriend’ v Bratislave sa uskutoční už 9.apríla v klube FUGA, vstupenky sú dostupné v predaji online cez službu Tootoot: https://bit.ly/2n49pKS.

Ako support vystúpi slovenská kapela The Jelly Belly ( Shoegaze | Noise | Indie), chlapci z fiktívnej krajiny Východného pobrežia, ktorých určite chceš vidieť!

O projekte WELCOME!

WELCOME! je podporný projekt koncertnej služby Tootoot, ktorý ponúka zahraničným kapelám a promotérom PR podporu a priestor na prezentáciu. Cieľom je pomôcť zahraničným indie kapelám, interpretom a promotérom s propagáciou ich tvorby a koncertu slovenskému publiku. WELCOME! chce pomôcť rozprúdiť život na slovenskej hudobnej klubovej scéne, priniesť viac hudobných poslucháčov do klubov a motivovať tak zahraničné kapely zaradiť Slovensko na mapu svojich tour.  WELCOME#1 bol venovaný ukrajinskej kapele SINOPTIK, ktorá na Slovensku odohrala koncerty v Žiline aj v Bratislave a na Slovensko sa rozhodne vďaka skvelej odozve plánuje čoskoro vrátiť.

Viac informácií: https://about.tootoot.co/novinky/startujeme-novy-projekt-welcome/

Kill Your Boyfriend
Diskografia: https://killyourboyfriend.net/discography
Facebook: https://www.facebook.com/kyboyfriend
Live: https://www.youtube.com/watch?v=S0zGd2GN1r0
Bandcamp: https://killyourboyfriend.bandcamp.com/

The Jelly Belly
Live: https://www.youtube.com/watch?v=j84hftEu5UY
Bandcamp: https://jlybly.bandcamp.com/

Zdroj: Organizátor