Divokej Bill: Pozrite si špeciálnu Divokú pozvánku pre fanúšikov!

Už tento týždeň štartuje blížiace sa akustického turné obľúbenej českej skupiny Divokej Bill. Akustická rocková smršť sa strhne 12. marca koncertom v košickom klube Collosseum, odkiaľ zamieri do ostatných kútov Slovenska. Skupina sa rozhodla skrátiť fanúšikom čakanie na koncerty prostredníctvom dvoch príjemných divokých videoprekvapení.

Po roku opäť na Slovensku – spomienku na vlaňajšie turné prináša nová road-movie Pekelník

Úspešná česká rocková partička Divokej Bill balí kufre. Tento týždeň totiž zavíta na Slovensko so svojou vynovenou koncertnou šou – tentokrát u nás rockoví pekelníci predstavia fanúšikom svoju akustickú tvár. Presne pred rokom pri tom oslávili 15te výročie slovenským turné Možná přijde i pekelník. Práve zo spomínaného narodeninového turné nakrútila kapela video, z ktorého vznikla poriadne divoká road-movie. Ako prezradil frontman Divokého Billa Vašek Bláha, nemalá časť špeciálneho klipu sa zrodila práve počas slovenskej časti turné Možná přijde i pekelník. Road-movie sa dočkala svojej premiéry len pred pár dňami.

Divoká pozvánka na divokú akustickú šou!

Osem rockových pekelníkov si sotva vydýchlo a bezprostredne po minuloročnom turné Možná přijde i pekelník prišli s novým projektom. Na jeseň 2014 vydali nový album – ten vyšiel v podobe kompletu CD a DVD pod názvom „Divokej Bill – G2 Acoustic Stage“. Nahrávka má v diskografii Divokého Billa svoje špeciálne miesto. Je totiž celkom prvým záznamom koncertu Divokého Billa v čisto akustickom prevedení. Dosku vydal Supraphon v spolupráci s hudobnou stanicou Óčko. Na prelome jesene a zimy 2014 absolvovala kapela české akustické turné, ktoré sa u fanúšikov stretlo s obrovským úspechom a bolo beznádejne vypredané. Kapela sa rozhodla zavítať s akustickou šou i na Slovensko a privítať prichádzajúcu koncertnú jar spoločne so svojimi slovenskými fanúšikmi. Na slovenskú nôtu sa Divokej Bill ladí už niekoľko týždňov. Ako prezradili jeho členovia, dôkazom je nielen slovenská vlajka visiaca v skúšobni kapely, ale i stále častejšia frekvencia slovenčiny v kapelovom slovníku, čoho dôkazom je i nová videopozvánka na nadchádzajúce turné pre slovenských fanúšikov https://goo.gl/uPmqan. V setliste koncertov nebudú chýbať hity „Dolsin“, „Všema deseti“ či aktuálny singel „Vstávej“, ktorý kapela v týchto dňoch predstavuje na Slovensku..

Koncert v Žiline ZRUŠENÝ

Žiaľ, prípravy slovenského jarného turné poznačila tragická udalosť na strane organizátora žilinského koncertu. Koncert, ktorý sa mal uskutočniť ako druhý v poradí v jarnej šnúre, a to 13. marca v žilinskom klube Rock´n´Rolla Bar and Grill preto musel byť zrušený. Podľa informácií manažmentu kapely, fanúšikovia, ktorí si zakúpili vstupenky na koncert, ich môžu vrátiť na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili. V prípade, ak si zakúpili vstupenku prostredníctvom internetu – CardPay/TatraPay – môžu originál vstupenku vrátiť priamo na centrále Ticketportalu, Radlinského 27 v Bratislave. Viac informácií nájdu na webe: https://www.ticketportal.sk/cms_detail.aspx?id=11498.

Vstupenky na ostatné koncerty turné sú v predpredaji na miestach koncertov a cez Predpredaj.sk: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/2877/divokej-bill-akusticke-turne-

Termíny a miesta DIVOKEJ BILL – Akustické turné 2015”:
12. 3. Košice Collosseum
13. 3. Žilina Rocknrolla   KONCERT ZRUŠENÝ
14. 3. Trenčín Piano
20. 3. Bratislava MMC – Slávnostný krst albumu Divokej Bill G2 Acoustic Stage
21. 3. Martin Kozel Pub
27. 3. Urmince DK
28. 3. Prievidza Element

www.divokejbill.cz/
www.facebook.com/divokejbill

poster final

Zdroj: SOUL FOR SHOW 2015