Reportáž – Nezabudnuteľné vokály od The Glory Gospel Singers!

Začiatkom februára, presnejšie 05.02.2005 nás poctil svojou návštevou vokálno–inštrumentálny súbor priamo z New Yorku pod názvom „The Glory Gospel Singers“. Vystúpenie sa uskutočnilo v bratislavskom Istropolise.

Ešte tesne pred začatím vystúpenia sa sála v Istropolise naplnila skoro do posledného miesta, čo ma dosť prekvapilo, pretože toto zoskupenie bolo na Slovensku po prvý krát. Nič podobné sme tu dovtedy nezažili. Ľudia však boli zvedaví a určite si prišli na svoje. Sedemčlenný černošský súbor nám predviedol ako sa za „veľkou mlákou“ v USA vedia ľudia modliť k Bohu a pritom sa aj skvele zabaviť.

The Glory Gospel Singers
The Glory Gospel Singers

Koncert bol rozdelený na dve časti. Medzi prvou a druhou časťou bola pätnásť minútová prestávka na oddych. Členovia „The Glory Gospel Singers“ zaujali najmä svojimi nádherne vyspievanými hlasmi, ale aj svojou otvorenosťou.

The Glory Gospel Singers
The Glory Gospel Singers

Po prvých pesničkách dokázali roztlieskať a po niekoľkých ďalších tónoch dokonca rozospievať a roztancovať zaplnenú sálu Istropolisu. Publikum prekvapilo snáď najviac tým, že sa neskladalo len zo starších ľudí ako sa zrejme očakávalo. Prevažnú časť z neho tvorili mladé dvojice, respektíve skupinky mladých ľudí.

The Glory Gospel Singers
The Glory Gospel Singers

Pani, ktorú vidíte na fotke nižšie bola skutočná „showmenka“. Dokonca komunikovala s publikom a nechávala ho dospievať refrény svojich piesní.

The Glory Gospel Singers
The Glory Gospel Singers

Počas tohto večera ste sa nudy nemuseli vôbec báť, tá sa odplazila niekde strašne ďaleko. Po prestávke sa nám súbor predstavil v krásnych modrých habitoch, ktoré majú oblečené pri skutočných kostolných omšiach. Tento druh vystúpení je u nás neznámy, ale som rada, že aspoň vďaka agentúre Feeling1 sme si mohli vychutnať večer plný zábavy.

The Glory Gospel Singers
The Glory Gospel Singers

„The Glory Gospel Singers“ sú známi aj na pódiách v Nemecku, Francúzsku, Dánsku, Švédsku a Švajčiarsku.

The Glory Gospel Singers
The Glory Gospel Singers

Na Slovensku sme ich mohli v rámci koncertného turné po Európe vidieť okrem Bratislavy aj v Piešťanoch, Košiciach, Trenčíne a vo Zvolene. V týchto mestách si mohli návštevníci vychutnať čarovnú atmosféru kostolov.

The Glory Gospel Singers
The Glory Gospel Singers

Toto vystúpenie bolo úplne iné ako ostatné a práve tým bolo výnimočné. Zanechalo vo mne zvláštny o to však príjemnejší pocit.

Ešte dlho budem spomínať na návštevu „The Glory Gospel Singers“ na Slovensku. Atmosféru z koncertu si môžete vychutnať vo fotoreportážach od nášho fotografa Dreamwolfa.

S pozdravom

Lulu

Tu nájdete:

fotoreportáž 03 – The Glory Gospel Singers | 05.02.2005 | Bratislava
fotoreportáž 02 – The Glory Gospel Singers | 05.02.2005 | Bratislava
fotoreportáž 01 – The Glory Gospel Singers | 05.02.2005 | Bratislava
článok – The Glory Gospel Singers: Na Slovensko zavítajú prvýkrát!
článok – The Glory Gospel Singers – Gospel & Spiritual z USA!

–––––––––––––––––––––––––––––––
napísala © Lulu – 2005
korigoval © Dreamwolf – 2005
foto © Dreamwolf – 2005
::: music is everything … gregi.net :::