V ateliéri pripravil štáb stenu, ktorá sa premenila na biologickú masu. Z nej sa hudobníci pokúšajú dostať von. Tá masa predstavuje spoločnosť, ktorá ich pohlcuje a Huso (spevák kapely) sa ich snaží zachrániť. „Ktokoľvek vie použiť počítačovú techniku. S Komajotou sme sa pustili do niečoho náročnejšieho. Chceli sme, aby to bolo autentické. Vyzerá to akoby Mišo (basgitarista) so Stanom (bubeníkom) naozaj vychádzali zo steny. Najprv im je vidieť ruky, neskôr celú tvár, ktorá sa derie von. Podobá sa skutočnej koži,“ vysvetľuje Kunes, režisér a kameraman v jednej osobe, použitie filmového silikónu vo videoklipe.
Príprava trvala aj s prestávkami necelé štyri mesiace, keďže skupina bola na Elektro Tour. Desať dní venovali hudobníci spoločne s režisérom Kunesom a celým štábom natáčaniu. Zvyšok bola postprodukcia. Celkovo sa na vzniku videa podieľalo približne päťdesiat ľudí. „Celé natáčanie bolo dosť punkové. Vojsť do lesa so stavebnou elektrocentrálou kvôli kamerám, behať po ruinách hotelov, kde sme zrazu objavili odkryté trojmetrové šachty a do toho točenie v interiéroch. Keď si pozriete Making of, pochopíte, že to nebolo najjednoduchšie,“ spomína na prípravu videoklipu Martin Husovský.
Výber pesničky pre nový videoklip bol na režisérovi. „Tušili, že si ju vyberiem, hlavne kvôli textu. Je najlepší, aký som v poslednej dobe počul. Hovorí o mnohých veciach,“ vysvetľuje Kunes.
Celý team si natáčanie pochvaľuje aj napriek jeho technickej a finančnej náročnosti. Išlo sa na hranici rozpočtu, ktorí pre tento videoklip zohnali. Základom bolo dodržať scenár tak, aby súvisel s pesničkou, ktorá je postavená na metaforách. „Spoločnosť naháňa jednotlivca, ktorý myslí sám za seba. Keď ho doženie, utláča ho a pohlcuje – televíziou, rádiom, reklamami.“ objasňuje Kunes ústredný motív videa.
Zdroj: Komajota
Publikoval: Redakcia GREGI.NET